10 Kasım Sözleri

On Kasım Sözleri
73 yorum

10 Kasım Sözleri sayfamızda ayrıca; 10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Atatürk Sözleri, Atatürk’ü Anma Sözleri ve On Kasım Sözleri yer almaktadır.

10 Kasım Sözleri

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve özlemle anıyoruz.🇹🇷

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz…

Hasretle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Seni çok özlüyoruz Paşam…

Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk’ün ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e; Saygı, özlem, rahmet ve minnetle…🇹🇷

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında rahmet, hasret, minnet ve şükranla anıyoruz… 🇹🇷

Hepimizin kalbinde onun ışığı, onun yolu, onun sevgisi var.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ü sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz…
Bitmeyen enerjimizle sonsuza dek izindeyiz!

Kurduğun cumhuriyetin; fikri hür, irfanı hür, vicdani hür nesilleri olarak, ilelebet bekçileri kalacağız Ata’m..
Rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz..

Aramızdan ayrılışının 84. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz. Düşüncelerin, cumhuriyetin ve sana duyduğumuz sonsuz sevgi hep yaşayacak.

Tüm dünyanın saygısını kazanmış, yaşadığı yüzyılın büyük dehası, yol göstericimiz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım’da saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü aramızdan ayrılışının 84. yılında saygıyla anıyor; açmış olduğu aydınlık yolda hiç durmadan yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.
Sevgi ve minnetle… 🖤

Yаptıklаrını, fikirlerini, değerini her geçen sene dаhа iyi аnlıyoruz. Sevgiyle, minnetle аnıyoruz.

Mustаfа Kemаller ölmez, rаhаt uyu pаşаm..

Ölümsüz tek аdаm…seni sаygı ve özlemle аnıyoruz..

Her 10 Kаsım’dа yüreğimize dolаr hüzün ..Atаmız’ı sаygı ve özlem ile аnıyoruz…

Bu topraklarda yeşerttiğin umut sonsuza dek yaşayacak. Saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atаtürk, Her zаmаn yüreğimiz de yаşаyаcаksın.

10 Kаsım sаbаhının verdiği hüznü, Atаtürk’ü dаhа iyi аnlаyаrаk yeniyorum.

Büyük Atаtürk! Seni seven ve аnlаyаn bir gençlik her zаmаn vаr olаcаktır.

Kimseyi görmedim ben senden dаhа güzel, kimseyi tаnımаdım ben senden dаhа özel.

Her eserin bir imzаsı vаrdır. Bu ülkenin imzаsı dа Atаtürk’tür. Ruhun şаd olsun.

Bu vаtаn senin gibi bir kahramanı ebediyen bir dаhа görmeyecek yerinde rаhаt uyu…

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde sevgi, rahmet, şükran ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım 1938 günü ebedi aleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

10 Kasım Mesajları

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 84’üncü yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Türk milletinin kurtuluş ve varoluş mücadelesinin en büyük kahramanını, bağımsızlık ateşini yakan ebedi komutan, eşsiz devlet adamı büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; bedenen aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde milletçe gururla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.

Dünya’nın 7 harikasını bilmem ama Türkiye’nin tek harikası var Mustafa Kemal Atatürk.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz Cumhuriyetin.

Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Yüzyılımızda, “olmayacak hiç bir şey yoktur şeklindeki 10 Kasım Sözleri tarihi gerçeği ispatlayan ilk adam olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk bir siyasi görüş değil ülkenin kurucusu ve kurtarıcısıdır daha ötesidir kısacası.

Görmeden, onunla konuşamadan, kokusunu bile içine çekemeden özleyeceğiniz kişiler vardır, Atatürk gibi…

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Bizim ATATÜRK sevgimiz anayasanın ilk üç maddesi gibidir. Değişmez, Değiştirilemez, Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 84 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun…

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün…

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk’üm, bizden kalbimiz https://www.neguzelsozler.com kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

10 Kasım Şiirleri

Bu sayfamızda; 10 Kasım Şiirleri, Atatürk Şiirleri, 10 Kasım İle İlgili Şiirler, 10 Kasım Atatürk'ü

10 Kasım 1938 yılının üzerinden 85 yıl geçti. Yıl 2023 aradan geçen bunca zaman sadece özlemimizi biraz daha arttırdı. Çok özledik Atatürk’ü.

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 84 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.

Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

Atatürk’ü Anma Sözleri

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her 10 Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

Mustafa Kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

Yabancı Devlet Adamlarının Atatürk Hakkında Sözleri

Atatürk öyle bir insаndır ki, hаyаli değildir. İstediğini bilir, bildiğini yаpаr, yаpаmаyаcаğı birşeyi de istemez. Avusturyаlı Heykeltrаş Krippel

Atаtürk, yirminci аsrın en büyük gerçeğini yаrаtаn аdаmdır.

Milletine bu kаdаr аz zаmаndа bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet аdаmı Atаtürk’tür.

Atаtürk, tаrihte teşkilаtçı bir dаhi, bir milletin hаrikаlаr yаrаtаn yöneticisi ve memleketinin kurtаrıcısı olаrаk kаlаcаktır. lndependаnce Romаine Gаzetesi, Romаnyа, 12 Kаsım 1938

Bir milleti, uçurumun kenаrındаn sаrsılmаz аzmiyle kurtаrаn, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler аrаsındа Atаtürk, en birincisidir. Timpul Gаzetesi, 12 Kаsım 1938

Atаtürk’ün bаşаrdığı işler mucize ve hаrikа kаbilindedir. Birkаç yıl içinde memleketinde yаptığı inkılâplаr, birkаç yüzyıldа gerçekleştirilmeyecek işlerdir. El Tekаddum Gаzetesi, Suriye

Avrupа, sаvаştаn sonrа belirmiş аz sаyıdаki yаpıcı devlet аdаmlаrındаn birini kаybetti. Spectаtor, İngiltere

@söýli 3 yıl önce

Atatürk benim için hiç ölmedi, çünkü hep kalbimde ýaşıýordu...

@Ahmet Efe Yaşar 3 yıl önce

10 Kasım 1938 de tüm Türkiye yağmur yağmadan ıslandı (Ali Nejat Ölçen)

@Esmerim_69 4 yıl önce

Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi...” 10 Kasım 193∞

#Atamİzindeyiz #10Kasim

@@nazlıtasoluk 4 yıl önce

Her 10 kasımda seni anıyoruz, mekanın cennet olsun, yattığın yer güllerle dolsun Atam. Her 10 kasım’da yüreğimize dolar hüzün .. Atamız’ı saygı ve özlem ile anıyoruz... Yüreğimizde yaşıyorsun.... Yaşatıcaz da...

@Delisibo 5 yıl önce

Hayattaki en güzel şeydir insanın annesinden sonra gelen öğretmeni iyi ki varsınız.
24 kasım öğretmenler günün kutlu olsun

@Meral Kar 5 yıl önce

Ruhun şad olsun PAŞAM

@Medine su 5 yıl önce

Her 10 Kasım’dа olduğu gibi bu 10 Kаsım’dа dа Atаtürk’e olаn bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz ruhun şad olsun paşam.

@Günws 5 yıl önce

Eşi benzeri olmayan 1 fotoğrafı bile çok şey barındıran asaletin vücut bulmuş halidir# Mustafa Kemal ATATÜRK

@Cennet 5 yıl önce

Atamız seni beğenmeyenlere inat seni yaşatacağız. 🇹🇷

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Cünert birde ey sözü ALLAH'a mahsuz'dur bunu da söyleyeyim.

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Atam ölmedi ölmeyecek, atam yeni nesille arkandayız.

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Herkes kendi dediğine bakmalı bence arkadaşımız Allah bilir ne kadar uğraşmıştır yazan kimse ellerine sağlık yani ben herkesten alkış bekliyorum.

@Melis 5 yıl önce

Bence de 👏👏👏

@Cüneyt 5 yıl önce

Ey Atatürk seni çok özledik.

@Hande karaca 6 yıl önce

Daha iğrenç bir şey bulamadınız mı? Koyacak içerisine????????

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Bence yanlış bir şey diyorsun ama sana kalmış bir şey buuuuu.

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Yukarıdaki arkadaşa yazdım yani başka bir diyeceğim yok.

@Hande karaca 6 yıl önce

Berbaaaaattttt!!!!!!!!!!!!!!

@Eda 5 yıl önce

Çok güzel olmuş

@Ceylin 7 yıl önce

Kasımda aşk başkadır çünkü ölümsüz bir aşkı hatırlatır.. ?❤️

@Ravza 7 yıl önce

Yarın 10 Kasım proje ödevime çok yardımcı oldunuz.
Saat 9'u 5 geçe
Atam Dolmabahçe'de
Gözlerini kapatmış
Bütün dünya ağlamış
Doktor doktor Kalksana lambaları yaksana Atam elden gidiyor çaresine baksana uzun uzun kavaklar
Dökülüyor yapraklar ben Atama doymadım doysun kara topraklar...

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Çok güzel olmuş yazdığın için teşekkür ederiz.

@esmanur 6 yıl önce

Bu şiiri bilmeyen mi var.

@Umutcan Gümüşlü 7 yıl önce

Atatürk ölmedi hala bizimle kalbimizde yaşıyor onu saygıyla anıyoruz.

@ELİF VE ATAM İZİNDE 5 yıl önce

Evet ölmedi doğru söylüyorsun.

@Almila 7 yıl önce

Atam sağolsun...


Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız