Etkileyici Sözler

Ölmek Sözleri
1.2 b yorum

Etkileyici Sözler sayfamızda ayrıca, Etkileyici Laflar, En Güzel Etkileyici Yazılar yer almaktadır.

Etkileyici sözler

Dünya tüm samimiyetini 2007 ve 2010 yılı arasında bırakıp gitmiş gibi…

Seni son tanıyan öldüğü zaman, hiç doğmamış olacaksın.

Cennet de sende, cehennem de.. Ömer Hayyam

Tek istediğim sevilmekti, annemin güzel kızım diye seslenmesi, babamın saçlarımı okşaması..

Her insan mutlu olamaz…
Çünkü, gereğinden fazla özler dünü,
Hak ettiğinden fazla düşünür yarını.
Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü.
Her insan mutlu olamaz.
Çünkü, gereğinden fazla özler hayatından çıkanları,
Hak ettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri.
ve asla göremez yanı başındakileri.

Geçmişimi özlüyorum. O güzel, masum geçmişimi. Yaşım 27 eskisi gibi lezzet alamıyorum hayattan. Kırgınlıklar, hayal kırıklıkları üzdü bizi.

Gelecekteki kendime not; Asla tek kaldığın günleri, yanında kimsenin olmadığı günleri, terk edildiğin günleri, gözyaşlarını tek başına sildiğin günleri unutma.

..ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik, teşekkürler dünya…

Güneşi söndürün. Çünkü; öldü bütün umutlar. Sanırım artık herkes kendi yolunda güzel.

İstemeden varım ve istemeden öleceğim. olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum. Fernando Pessoa

Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse, Michelangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki; gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin. Martin Luther King

Çok yoruldum sevgili; daha fazla yorma beni. Ben fazlasıyla ödedim zaten uğrunda kaybettiklerimin bedelini. Cemal Süreya

Etkileyici Mesajlar

Bu sayfamızda; Etkileyici Mesajlar, Etkileyici Sözler, Etkileyici Yazılar, Etkileyici Laflar yer alm

Yitirdiğin her şeyde kazandığın bir şey vardır, kazandığın her şeyde biraz yitirdiklerin…. Hayat karşına nasıl çıkarsa çıksın, seni ne kadar yıpratırsa yıpratsın sakın vazgeçme.. ve unutma…. eğer hayallerin olmazsa bir gün başkasının hayali olamazsın! Her şey; bir sokak çocuğunun elini cebine sokabildiği kadar boş. Öznesi… olmayan cümleler gibi değersiz ve senin “n’aber” soruna “iyilik” dediğim kadar yalan

Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte, ondan öteye gidemedik.

Bunu okuyan kişi ; Belki seni tanımıyorum…Şu an kiminle nerde neler yapıyorsun bilmiyorum.. ama tek bildiğim ; Bu dünyada yaşayan herkes gibi senin de canını sıkan bazı şeyler oldu.. Birincisi ; Canını sıkan her neyse o şeyin geçeceğini unutma.. İkincisi de; Sen her zaman çok değerlisin…Son olarak da şunu unutma; Sen neleri atlatmadın ki, bunu da atlatırsın.

Erkileyici Laflar

Lanet olsun. Ne muazzam şey seni sevmek!

Kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır.

Küçücük şu yüreğimde dünyalar kadar sen var.

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz.

Ya farkıma vardığında, farkın kalmamış olursa?

Hiç bir canın acısı, sеnin acından az dеğildir.

Vicdanı tertemizdi, çünkü onu hiç kullanmamıştı.

Bütün iyi şeyler güler. Yalvarırım gülmeyi öğrenin.

Öyle bir gel demelisin ki, mesafeler anlamını yitirmeli.

Gözyaşlarını, çocukların erişmeyeceği bir yere saklayın.

Öyle güzel bakardı ki, sadece beni gördüğünü zannederdim.

Şiirler yarım kalsa da olur, sen gel beni tamamla olmaz mı…

İnsan, evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar.

Kimse seni sevmiyor diye üzülme, Etkileyici Sözler çünkü kimse sevmeyi bilmiyor!

Hava soğuk, umutlar uzak. demek ki bugün de içimizi çay ısıtacak.

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir.

İstediğin kadar uzak ol, seni unutmayacak kadar derin hissediyorum.

Kaybedecek bir şeyimiz yok belki, ama daha kazanacak çok şeyimiz var.!

Her şeyi yapacak kadar istekli, hiçbir şeyi yapamayacak kadar yorgunum.

Benim en büyük sırrım sensin. Kimseye anlatamam, sadece yaşarım o sırrı.

Harika Sözler

Harika Sözler, Etkileyici Sözler, Harika Mesajlar, Harika Laflar, Harika Yazılar yer almaktadır.

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!

Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir…

İster kral, ister köylü olsun, dünyada en https://www.neguzelsozler.com mutlu insan evinde huzur olandır.

Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.

Yolunu değiştirmeden gittiğin sürece, ne kadar yavaş gittiğinin bir önemi yoktur.

Karşıdan karşıya geçer gibi sev beni; önce bana, sonra bana, sonra yine bana bak.

Erkileyici Yazılar

İnsanlarla uzun süre yaşayamıyorum. Sonsuzluğun payından bana biraz yalnızlık gerek.

Yanlış bildiğin yolda; hеrkеslе yürüyеcеğinе, doğru bildiğin yolda; tеk başına yürü…

Hepimiz karanlık içerisindeyiz ancak bazılarımız yıldızlara bakmayı akıl edebiliyor.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. Mevlana

Karşılığını veremeyecek birine bir iyilik yapmadıkça, mükemmel bir gün yaşamış sayılmazsınız.

Bütün hafta, cumayı beklersin. Bütün yıl, yazı beklersin. Bütün hayatın boyunca mutlu olmayı beklersin.

Mükеmmеl kişiyi aramaktan vazgеç. Tеk ihtiyacın olan sana sahip olduğu için şanslı olduğunu düşünеn biridir.

Bu kadar yürekten çağırma beni. Bir gece ansızın gelebilirim. Beni bekliyorsan, uyumamışsan, sevinçten kapında ölebilirim.

Muhteşem Sözler

Muhteşem Sözler, Muhteşem Mesajlar, Muhteşem Laflar, Harika Sözler yer almaktadır. Bilgi kuvvetti

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

Bir kere sevdaya tutulmaya gör; ateşlere yandığının resmidir. Aşık dediğin, Mecnun misali kör; ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. Öldüm der durur, yine de yaşarsın. Hz. Mevlana

Hadi gel, tut ellerimi, benimle yan benimle meydan oku her çaresizliğe, benimle uyu, benimle uyan, birlikte varalım on üçüncü aylara.

Terk etmedi sevdan beni, aç kaldım, susuz kaldım, hayın, karanlıktı gece. Can garip, can suskun, can paramparça… Ve ellerim, kelepçede, tütünsüz uykusuz kaldım, terk etmedi sevdan beni.

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

Bir gün gelir de unuturmuş insan en sevdiği hatıraları bile. Bari sen her gece yorgun sesiyle, saat on ikiyi vurduğu zaman, beni unutma. Çünkü ben her gece o saatlerde seni yaşar ve seni düşünürüm.

@İsmail UYSAL 1 yıl önce

”Niyetin İyi İse, Korkma!
Sen Gittiğin Her Yere Işığını Ve Bereketini Birlikte Götürürsün”
“Kalbin kesin kararına niyet denir. Niyet, samimiyettir…”. ”Niyet kalbe istikamet çizer”. “İnsan "niyet" ile "nasip" arasında ince bir çizgi üzerinde yaşar”. ”İnsanın kaderi, karakterinde gizlidir”. “Nasibi ise niyetinde gizli”. “Kader cesaretli olanı sever”. "Yolu cesaret olanın yolculuğu aydınlık olur". “Niyetin iyi ise, korkma! Sen gittiğin her yere ışığını ve bereketini birlikte götürürsün”.
“Yüz gönlün aynasıdır”. “Gönlün berraklığı yüze, niyetin berraklığı söze yansırmış”.”Bir tercihtir yaşamak. Bir niyet, bir duyguya bağlanır, duygu sözlere dönüşür, …”. ”Duyguları samimi olanların, gözleri de, sözleri de berrak olur, bakınca ta yüreğini görürsün”. “Berrak bir gönülden kirli su akmaz, güzel bir ruhtan kötü söz çıkmaz”. ”Susmak, kişinin kötü söz söylemesini engelleyerek onu kibar kılar”
“İnsanın değeri özünde, ruhu ise sözünde hayat bulur”. “Zira, söz, ruhun tecellisidir..”. "Sözün gücü manasında değil ruhtadır...”. “Söz ruhun aynasıdır”. “Kendini bilmek ruhunu bilmektir”. “Kendini tanımak istiyorsan kendi sözlerine bak”. “…Başkalarını anlamak istiyorsan kendi gönlüne bak”. “Gönül aynan temiz olmadıkça çirkini güzelden ayıramazsın”.
“Güzellik; sadece güzel olan şeylerde değil, güzel görmek istediğin her şeydedir”. “Güzel olan her şey kalbinizdeki sevgi, zihninizdeki iyi bir düşünce ile başlar ne düşünürseniz onu hisseder ve onu yaşarsınız”. “Düşüncen konuşmana, konuşman hareketine, hareketin kaderine yansır. Güzel Düşün, Güzel Yaşa!”.
“Sözü, söz olsun diye söyleme!”. “Söz söylemek irfan ister, anlamak insan”. “Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür”.”Acı da olsa doğruyu söyleyin” “Her acı söz bir sıcak sevgi ile söylenir, fakat insanlar o sıcak sevgiyi değil acı sözü duyarlar”. “Önemli olan sevgiyi gerçekten hissedebilmektir”. ”Sevgi gönlün nasibi aklın nasihatidir”. .
“Sevgi her zaman karşılık görür; kin de” . ”Kin besleme, sevgi besle, sana diken atana sen gül at ki ondan bir farkın olsun”. “Güler yüz, sevginin anahtarıdır”. "Güler yüzlülük kini giderir". “Kin olmayan ruhta kir; benlik olmayan kulda da kötü düşünce olmaz”. “Eğer hiç kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan; kötü söyleyici, kötü öğretici, kötü düşünceli olma”. “Kötü düşünceden kötülük, iyi düşünceden iyilik doğar”. “İyiliğin temelinde sevgi, kötülüğün temelinde sevgisizlik vardır” ”İyilik, insanlara duyduğun sevginin belirtisidir”. “İyilik, zorunluluktan değil, sevgiden kaynaklanan fedakarlıktır”. "Dünyada her şeyin bir ölçüsü tartısı vardır, sevginin tartısı da fedakarlıktır. Fedakarlık yapmayanın sevgisine inanılmaz”. "Sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları asla gönül kapınızdan içeri sokmayın” . “Gönül bir binadır ki, mimarı muhabbettir”. “Hayatın hakiki servetini muhabbet, fakirliğini de benlik teşkil eder”. “Benlik davasını bırak, muhabbetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoşgörülü olmaya bak”. “Hoşgörülü ol ki, sana da öyle davranılsın”.
“İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır”. “Gerçek olgunluk ve erdem; alçak gönüllülükle oluşur”. “Alçakgönüllülük, gururun perhizidir”. “Gurur, insanı mutluluktan uzaklaştırır” "Mutlu olmak istiyorsan; gururu bırak, gönüller almaya bak". “Bir gönül almak gelmiyorsa elinden, bari bir gönül incinmesin dilinden!”..“İncinsen de incitme sen”. “Başkalarını azarlar gibi kendini azarla, kendini affeder gibi başkalarını affet”. ”Affetmek büyüklüktür”.
“Her şeyden önce iyi olalım, ondan sonra mutlu oluruz”. “İyi olmak kolay, zor olan adil olmaktır”. “İnsancıl olmadıkça adil olamazsın”. “İnsancıl olmayan, haklı olamaz”. “Başkaları sana nasıl davranırlarsa davransınlar sen nazik ve adil ol…”. “Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine, adaletle hareket edip tek başına kal, daha iyi”.
“Sevmeyen ve sevilmeyen de hayır yoktur”. “Sevelim, sevilelim…”. “Sevilmemek acı bir şeydir; ama sevememek daha da acıdır”. “Sevmesini bilirsek; başkalarına acı vermeyi unuturuz”. “Sevmeyi bilmeyen sevildiğini anlayamaz”. “İnsanları sevin buna ihtiyacınız var”. “İnsanları sevmek için tanımak gerekir, Allah’ ı tanımak içinse sevmek gerekir”. ”Allah’ ı seven, sevilmeye layık olur”. "Sevilmeye layık olan, ancak sevmesini bilendir". Derleyen : İsmail UYSAL

@Gümüş yorgan 2 ay önce

Çok güzelmiş ve çok uzun yazmışsın helal sana

@Alfa Wolf25 2 yıl önce

Evet yazılanlar ve söylenenler güzel ve gerçekçi ya bunca sözü yazdıran neydi yaşananlar mı yoksa yapılanlar mı? Kısaca her dağın kendine göre karı var işte kimi Ağrı kadar yüksek kimi Palandöken kadar uludur.

@Gümüş yorgan 2 ay önce

Çok uzun yazmışsın
Helal sana

@Tuba 2 yıl önce

Sevgi masumdur gerçekçidir onu sahteleştiren insanlardır ve o insanlara rağmen biz hâlâ gerçek ve her şeyi göze alarak seviyoruz keşke insanlarda sevgi kadar masum ve gerçekçi olsalar belki bu kadar canımız yanmazdı.

@apo_cann 2 yıl önce

Hissetmek çok farklıydı. Özellikle hayalini kurduğunuz bir şeyi tam kalbinizde hissetmek bambaşkaydı...🌼🌸🌸

@apo_cann 2 yıl önce

Hissetmek çok farklıydı. Özellikle hayalini kurduğunuz bir şeyi tam kalbinizde hissetmek bambaşkaydı...

@apo_cann 2 yıl önce

Büsbütün unuttum seni eminim
Maziye karıştı şimdi yeminim
Kalbimde senin için yok bile kinim
Bence sen de şimdi herkes gibisin...•▪︎♧♤

@apo_cann 2 yıl önce

Sende yüreğim var,
Canım var, Aklım fikrim var,
Sende her şeyim var.🌸🌼🌸

@söýli 2 yıl önce

Bu sözler o sözler, o sözler bu sözler.

@söýli 2 yıl önce

Birini etkilemek için çiçekler, böcekler almak gerek değil bazen arada gül o insan anlar seni.

@ASI KIZ 2 yıl önce

Bir şeyler yapıyorum, yürüyorum, konuşuyorum, yemek yiyorum yani her zaman yaptığım işleri sürdürüyorum ama nasıl anlatsam, bir boşluk duygusu içinde. Sanki içimde derin bir hiçlik var.

Zülfü Livaneli ...

@Güneş 3 yıl önce

Seni sevdiğim kadar yaşasam, ölümsüzlüğün adını aşk koyardım.

@Bahar Alkan 3 yıl önce

@Leyla
Gözünü nereye cevirsen onu görürsün. Seninle konuşmak için bahane arar. Zor anlarında sana destek olur. İlki eli kanda olsa seni görmek için gelir vb.
Ama dikkat et bunu bilen bazı ş*refsizler bu tür şeyleri yapıp seninle oynarlar. Yani uyanık ol kimseye gözün kapalı güvenme.

@Leyla 3 yıl önce

Size bir soru bir erkek kızı sevdiğini nasıl gösterir?

7 yanıtı görüntüle
@Umitsiz vaka 3 yıl önce

Yalnızlığın en kötüsü seni anlamayan insanlar arasında yer almaktır ✨❤️

@Çakır 3 yıl önce

Benim annem sen beni ağlatasın diye doğurmadı güzelim.. Hadi şimdi defol git!

@N 3 yıl önce

Vayyyyyyy

@seyyah 3 yıl önce

Güldüm ağlattılar,
Sarıldım bıraktılar,
Sevdim aldattılar
Ama sağolsun hayatı anlattılar ;)

@N 3 yıl önce

Bu iyiydi

@Eesengül 3 yıl önce

Katılıyorum bro

@Rahatsizkiz 3 yıl önce

Kızlar! ömrünün yarısını çeyiz sandıklarına, diğer yarısını da adam sandıklarına harcar.

@Rahatsizkiz 3 yıl önce

UNUTMAK...! Aslında sana özel olan bişey değildi. Biz zaten adam olmayan herkesi unuttuk..

@malatya44 3 yıl önce

Seni soruyorlar. Öldü mü diyeyim yoksa dönecek mi? İkisi de imkansız değil mi? Çünkü biliyorum asla geri dönmezsin. Ve biliyorsun sen benim için asla ölmezsin.

@Orhan Kalay 1 yıl önce

GÜLLERDE AĞLAR
Batarya güneş, doğduğu gibi.
Serin güz sessizliği çökerya akşamlara,
Takvimden bir gün daha sensiz koparya,
Kavurur sensizlik içimi hasretin sıcağında,
Dağlanır yüreğim suskun sessizliklerle,
Yine anlatamam sensizliğin sızısını,
İşte o vakit........

Gözlerde ağlar canım, gözlerde ağlar,
Lale, sümbül boyun eğer güllerde ağlar.
Gözlerde ağlar canım, gözlerde ağlar,
Çiğ düşer bahçemede, güllerde ağlar.

Biter gece ağır ağır sarhoş uykularda,
Zihnimde yokluğun, hayalin firarlarda,
Sabah sensiz, gün sensiz, ben sensiz,
Gönül bahçem çiçek dolu gül sensiz,
İşte o vakit.......

Gözlerde ağlar canım, gözlerde ağlar,
Lale, sümbül boyun eğer güllerde ağlar.
Gözlerde ağlar canım, gözlerde ağlar,
Çiğ düşer bahçemede, güllerde ağlar.

Adem ÖZEL (SORGUNLU)


Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız