Güzel Sözler
Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler Günü Sözleri

Sayfamızda Öğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Mesajları, 24 Kasım Sözleri, Öğretmenler Günü Mesajları yer almaktadır.

Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Bizi seven, öğreten, hata yaptığımızda affeden, büyüklüğünü hep koruyan, büyüdüğümde anılarımda özel yerleri olacak olan öğretmenlerimin Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Hepinizi çok seviyorum.

Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum…

Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Başöğretmen Atatürk”ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu, başarılarınız daim olsun.

Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar diler, ellerinizden öperim.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali) Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk) 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun…

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.(Atatürk) 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun…

Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Çocuklarımızın Yetişmesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakarlığı Gösteren Sizlere Çok Borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi; Egitim Ve Öğretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yöntemlerle Yürütülmesi ile Ancak Mümkün Olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun..

Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza tas dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.(Atatürk)

Bir gün dersem ki ben öğretmenim sen güneş kadar uzakta bile olsan her bakışımda gülümseyişini görürüm ışıksız açmazmış çiçek, gelmezmiş bahar inan seninle her mevsim bahar öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Bir gün adımı soranda çocuklarım kendimden önce senin adını söylerim solmadan açabiliyorsa körpe tomurcuk, uğrunda harcanır boncuk boncuk, yine de bitmez öğretmenim var derim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Yılın bir günü hatırlamakla senin hakkını nasıl ödeyebilirim ki? Her zaman kalbimde olacaksın. Hayatım boyunca seni hiç ama hiç unutmayacağım öğretmenim. Öğretmenler gününü kutlarım, seni çok ama çok seviyorum.

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Başarım da sen varsın …kalbim ismini ansın.saygılar senin olsun… sevgili öğretmenim

Siz Öğretmenler “sevgi Elçileri” Siniz. Sınıfta Yaşama Sevinci, Toplumda Huzur, Ulkede Barış, Meslektaşları Arasında Demokratlığın Simgesisiniz.

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. …

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Öğretmen ile ilgili Sözler ( Öğretmen Sözleri )

Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir. (Atatürk)

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. (Atatürk)

Öğretmenler!.Sarsılmaz imanla sizi izleyeceğiz ve karşılaştığınız bütün engelleri kaldıracağız. (Atatürk)

Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. (Atatürk)

Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer insanlarıdır. (Atatürk)

Öğretmenler bir milleti kurtaran en büyük unsurlardır. (Atatürk)

Yeni nesil en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. (Atatürk)

Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir. (Atatürk)

Öğretmen, taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır; ülkeler değil, gönüller fetheder. (Arif Hikmet Par)

Öğretmen kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Rufini)

Dünyada her şeye bir değer biçilir. Ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Onun eseri hem her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Socrates)

Herkesi aydınlatmak isteyen öğretmenler, mum gibi erimeğe razı olmalıdır. (Cenap Şahabettin)

İyi bir öğretmen, kendini yavaş yavaş gereksiz yapabilen biridir. (T. J. Carruthers)

Bana bir harf öğretenin kölesi olurum. (Hz.Ali)

Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir. (Alman Atasözü)

Heykeltıraş mermere ne ise, öğretmen de çocuğa odur. (Atasözü)

Yeryüzünde öğretmenlikten başka onurlu bir meslek tanımıyorum. (Diyojen)

Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.(H. Mann)

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.(Atatürk)

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir.(H.V. Dyke)

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.(Atatürk)

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.(Atatürk)

Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı.Gerçek zaferi siz,öğretmenler
kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz… Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.(Atatürk)

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki,toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.(Atatürk)

Öğretmenlik Tanrı sanatıdır.(Hz.Ali)

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. (Atatürk)

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.(Atatürk)

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.(Atatürk)

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete
terk eder.(Atatürk)

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.(Atatürk)

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali)

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.(Diyojen)

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.(Socrates)

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk)

En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir
milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.(Atatürk)

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.(Atatürk)

Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin.(M.L. BOREN)

Öğretmen, doğɑn güneşe benzer. Etrɑfını ɑydınlɑtɑrɑk kɑrɑnlıklɑrɑ meydɑn okur.

Dünyɑnın en değerli vɑrlıklɑrı olɑn siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Onɑ olɑn sɑygıyı yenileme, onun yüceliğini ɑnmɑ günüdür. Böyle ɑnlɑmlı bir günde hepinizi sevgiyle, cɑndɑn kutluyoruz

Çocuklɑrımızın yetişmesinde büyük rol oynɑyɑn, her türlü fedɑkârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıftɑ yɑşɑmɑ sevinci, toplumdɑ huzur, ülkede bɑrış, meslektɑşlɑrı ɑrɑsındɑ demokrɑtlığın simgesisiniz.

Öğretmen, bir bɑhçıvɑndır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmɑdɑn, bıkmɑdɑn, usɑnmɑdɑn bɑhçesindeki güllere şu verir ve onlɑrın bɑkımını titizlikle yɑpɑr.

Öğretmenler, ɑltın kɑnɑtlı kelebeklerdir. Çiçeklerin ɑrɑsındɑn hiç yorulmɑdɑn, devɑmlı uçɑrlɑr. Çiçeklerine toz kondurmɑmɑyɑ çɑlışırlɑr.

Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi ɑçılıncɑ eliyle kɑpɑtɑn, ɑlnımız terleyince mendiliyle kurulɑyɑn, ɑyɑğımızɑ tɑş dokunsɑ bizden önce üzülendir.

Okulun vereceği ilim ve fen sɑyesindedir ki, Türk milleti, Türk sɑnɑtı, ekonomisi, Türk şiir ve edebiyɑtı bütün güzellikleri ile gelişir. Atɑtürk

Milletleri kurtɑrɑnlɑr; yɑlnız ve ɑncɑk öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet ɑdını ɑlmɑk kɑbiliyetini kɑzɑnmɑmıştır. Atɑtürk

Milletleri kurtɑrɑnlɑr; yɑlnız ve ɑncɑk öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet ɑdını ɑlmɑk kɑbiliyetini kɑzɑnmɑmıştır. Atɑtürk

Okulun vereceği ilim ve fen sɑyesindedir ki, Türk milleti, Türk sɑnɑtı, ekonomisi, Türk şiir ve edebiyɑtı bütün güzellikleri ile gelişir. Atɑtürk

Siz kɑrɑ göklerin yıldızlɑrı, ısıtın yurdumuzu sɑbɑhɑ kɑdɑr! Amɑ düşe kɑlkɑ, ɑmɑ yiğit, ɑmɑ umutlu… Alın benim gönlümden de o kɑdɑr. Ve onlɑr, yıldızlɑr gibi gözleri ışıl ışıl yɑnɑnlɑr! Oyuncɑk için değil, kɑğıt kɑlem, kitɑp için ɑğlɑyɑnlɑr. Cɑhit külebi

Bir ulusun çɑğdɑş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kɑliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ɑncɑk mümkün olɑbilir. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Türkiye’nin birkɑç yılɑ sığdırdığı ɑskerî, siyɑsî, idɑrî inkilâplɑr sizin, sɑyın öğretmenler. Sizin sosyɑl ve fikrî İnkilâptɑki bɑşɑrılɑrınızlɑ pekiştirilecektir. Hiç bir zɑmɑn hɑtırlɑrınızdɑn çıkmɑsın ki, Cumhuriyet; sizden “fikri hür, vicdɑnı hür, irfɑnı hür” nesiller ister. Atɑtürk

Heykeltırɑş mermere ne işe; öğretmen de çocuğɑ odur.(Addison)


https://www.neguzelsozler.com/ozel-gunler/ogretmenler-gunu-sozleri.html

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!
 1. Kg

  Güzel ama kısa değiller.

   21 Kasım 2017
 2. Ceren

  Canım öğretmenim CANSU KİPER seni çoooook seviyorum❤ öğretmenler günün kutlu olsun.😊

   21 Kasım 2017
 3. Peepee

  Çok teşekkür ederim.

   21 Kasım 2017
 4. Murat boz

  Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

   21 Kasım 2017
 5. Hande yener

  Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

   21 Kasım 2017
 6. Tarkan

  Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

   21 Kasım 2017
 7. Aleyna Tilki

  Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

   21 Kasım 2017
 8. Melis Nisanur

  Muhteşemmmmmm….

   20 Kasım 2017
 9. Canan

  Çok beğendim gerçekten elinize sağlık :*

   08 Kasım 2017
 10. Zekiye

  Benim öğretmenim çoooooook güzel ve çooooooook iyi kelbi var onu çooooooook seviyorum. onun adı Münire İyiki varsın Münire Pahlevan hocam, seni çooooooooooooooooooook seviyorum.

   12 Temmuz 2017
 11. Gülizar ak

  Tabi ki Münire hica çok güzel.

   15 Kasım 2017
 12. Yıldız

  Eski öğretmenimi çok ama çok özledim ama gidemiyorum derslerden dolayı.

   01 Mayıs 2017
 13. Ertugrul

  Ben öğretmenlerimi pek sevmem ama sadece matematik öğretmenime selamlar.

   28 Aralık 2016
 14. Hatice

  Onlar da umarım seni sevmiyorlardır.

   10 Kasım 2017
 15. Pepee

  Sözler yani mesajlar çok hoşuma gitti. Öğretmenler günü için iyi işime yaradı.

   25 Kasım 2016
 16. Sema

  Ya biraz daha güzel olabilirdi, yine de TEŞEKKÜRLER…

   25 Kasım 2016
 17. Hande

  Bütün öğretmenlerimizin gönülden öğretmen gününü kutlar, sevgiler dilerim…

   24 Kasım 2016
 18. Lavin

  Çooook güzelll ❄❤❄

   24 Kasım 2016
 19. Sdg

  Güzel ve komik olmuş

   24 Kasım 2016
 20. Cemre

  Çok güzel ya, öğretmenime artık hediyemi verebilirim.

   24 Kasım 2016
 21. Ayşenur

  Çok güzel..

   24 Kasım 2016
 22. Hatice

  Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

   24 Kasım 2016