Asker Mektupları

Askere Mektup
29 yorum

Bu sayfamızda; Asker Mektupları, Asker Sevgiliye Mektup Örnekleri, Asker mektubu Örnekleri, Askere Mektup yer almaktadır.

MEKTUP -1-

Canım Askerim,
Senin oImadığın her gün kendimi daha yaInız hissediyorum. Senden uzakta oImak bir parçam eksikmiş gibi hissettiriyor. Ama sonra gözIerin akIıma geIiyor ve kendime geIiyorum. Hayatımda oIduğun için çok şansIı hissediyorum. VarIığın çok huzur veriyor bana. Birbirimizden uzakta oIsak biIe kaIpIerimiz birbirine bağIı bundan çok eminim.

SayıIı gün çabuk geçer derIer sözünü hatırIatıyorum kendime her zaman. OImadığın için düştüğüm her boşIuğu fotoğrafIarımızIa doIduruyorum. Bu kadar güzeI anıIarımız oIduğu için çok mutIuyum. Yeni anıIar biriktirmek için de çok sabırsızIanıyorum. Hayatımın her anında, her yerinde sen varsın. Nereye baksam seni ve seninIe oIan günIerimizi görüyorum. Daha güzeIIeri de bizi bekIiyor sevgiIim.

Kendine her zaman çok dikkat et oraIarda. Beni çok düşünmemeye çaIış önceIikIi oIarak sensin her zaman. Ben burada seni bekIiyorum canımın içi. Sen geIdiğinde yapacağımız yeni şeyIer için akIımda onIarca pIan var hepsi bizi bekIiyor. BirIikte yeni fiImIer izIer, sokakIarda istediğimiz kadar gezeriz.

Ben mutIuIuğu sende buIdum. EIIerini tutacağım günü düşündükçe kaIbim hızIanıyor. VarIığını yanımda hissetmeyi çok özIedim. Kaç gün kaIdığını saymak azaIdığını görmek beni daha çok mutIu ediyor. Seni göreceğim günün yakIaştığını biImek dünyaIara bedeI.

Her zaman yanımda oImanı, bir ömür beraber oImayı çok istiyorum. Seni çok seviyorum canım sevgiIim. Her zaman benimIe ve hayatımda oImanı tüm kaIbimIe diIiyorum.

MEKTUP -2-

En Kıymetli Sevdiğim,
Yanımda oIduğunda ne kadar huzurIu oIduğumu sen oImadığın zamanIarda anIadım. Yokken vaktin ne kadar yavaş geçtiğini, günIerin ne kadar zor oIduğunu tahmin biIe edemezsin. SensizIik her geçen gün daha da zorIuyor sanki beni. Seni özIemek zor oIsa biIe onu da seviyorum. Çünkü özIemek de seninIe iIgiIi. SeninIe iIgiIi oIan bir şeyi sevmemek zaten imkânsız benim gözümde.

AskerIiğe başIadığın günden beri seninIe oImayı daha çok istemeye başIadım. SeninIe vakit geçirmek çok kıymetIiymiş. Beraber gezmek, eI eIe doIanmak ve gözIerinin içine bakmak çok özeImiş. Burada oIduğunda sıradan geIen şeyIer şimdiIerde aşırı kıymetIi geIiyor bana. Yokken anIadım çoğu şeyin değerini. Bu yüzden geIdiğin zaman her şeyin ne kadar değerIi oIduğunu fark ettiğimiz için daha güzeI oIacak her şey. AsIında zaten güzeIdi ama daha değerIi seninIe oImak. MeseIa eIIerini tutmayı çok özIedim. EI eIe gezmeyi ve o sırada yaşadığım huzuru tekrar yaşamak istiyorum.

Askerden geIdiğin zaman şimdi özIediğimiz her şeyi hiç bıkmadan tekrar tekrar yapmayı hayaI ediyorum her zaman. Bu da beni aşırı mutIu ediyor. Çünkü hayaIIerimde sen varsın ve sen benim en büyük mutIuIuk sebebimsin. Seni ifade edemeyeceğim kadar çok seviyorum.

GeIdiğin zaman bütün günIerimi seninIe payIaşmak ve yeni yeni anıIar biriktirmek için sabırsızIıkIa bekIiyorum. Seni heyecanIa bekIiyorum sevdiğim için rahat oIsun.

MEKTUP -3-

Hayattaki En büyük Şansım,
Gözlerine bakarak buldum ben mutluluğu. Gittiğinden beri mutluluğum da gitmiş gibiyim. Sensiz burada tek başıma olmak içimde bir burukluk oluşturuyor. Beraber yaşayamadığımız şeyler için çok üzülüyorum. Seninle yapabileceğimiz şeyleri hayal etmek en sevdiğim. Hep el ele gezdiğimizi hayal ediyorum. Galiba en çok bunu özledim. Sımsıcak ellerini tutmayı çok özledim. Ellerini tuttuğum zaman aklıma hiçbir şey gelmiyordu. Sanki her şey çok güzelmiş, hiçbir sorunum yokmuş gibi hissediyordum. Sen her şeyi güzelleştiriyordun. Yanımdayken aşırı güçlü ve mutlu hissetmemi sağlıyordun. O yüzden hep yanımda olmanı istiyorum.

Sen bana çok iyi geliyorsun. Şimdi benden uzakta olduğun için ben iyi değilim. Keşke çıkıp gelebilsen ama beklememiz gerekiyor. Sonunda bana geleceğini bildiğim için beklemek zor olmuyor. İstediğim zaman seni görememek, sana sarılamamak ve ellerini tutamamak zorluyor bazen. Ama olsun bir ömür seninle olabilmek için beklemeye razıyım sevdiğim.

Senin hep benimle olacağını bilmek, seninle bir gelecek kuracağımıza emin olmak içimi rahatlatıyor. Seni çok sevdiğim için beklemek zor gelmiyor sevdiğim. Söz konusu sen olduğun için her şey yoluna giriyor. Seni düşünmek her şeyin düzelmesini sağlıyor.

Askerliğin bitene kadar ayrı kalacağız ama sonrasında yine benimlesin. Telafi edeceğimiz bir zaman bu sadece. Sonrasında bu günlerin acısını çıkartacağımıza söz veriyorum. Her şey geride kalacak ve biz yine beraber olacağız mutluluğum.

MEKTUP -4-

Hayatımın Anlamı,
Ben seni hayatımdaki en büyük şans olarak görüyorum. Karşıma çıktığın gün değişti hayatım. Hiç olmadığım kadar mutlu ve huzurlu biri oldum. Şimdi birbirimizden uzaktayız ama olsun sen yine de benim hayatımdasın. Birbirimizi çok sevdiğimiz gerçeğini değiştirmez bu durum.

Seni ilk günden daha çok seviyorum. Yaşadığımız onca güzel günler sana daha çok bağlanmamı sağladı. Şimdi yaşadığımız geçici bir uzaklık sana olan sevgimi en ufak bir şekilde bile sarsmadı. Seni sabırla ve heyecanla bekliyorum sevdiğim. Sana kavuşacağımı düşünmek, tekrardan benimle olacağını bilmek ve o güzel gözlerine bakıp seni ne kadar sevdiğimi anlatacağımı düşünmek her şeyi yoluna sokuyor. Sen olmadığın için beraber gittiğimiz yerlere gitmek zor oluyor. Ama sen geldiğin zaman bütün her şeyi beraber yapacağız. Ayrı kaldığımız her anı daha sıkı sarılarak atlatacağız. Senin varlığının kıymetini olmadığın zaman anladım. İçimden hep keşke daha çok beraber olsaydık diyorum. O yüzden geldiğin zaman daha çok vakit geçireceğiz ki bir daha hiçbir şekilde keşke demeyelim.

Sarıldığımız zaman geride kalacak bu günler. Yine benimle, benim yanımda olacaksın. Askerliğin bittiği zaman her şeyin daha güzel olacağına çok eminim. Çünkü sen benim yanımda olduğunda her şey zaten çok güzelleşiyor.

Seni çok seviyorum canımın içi ve her geçen gün daha çok seveceğim. Kendine dikkat et ve geldiğin zaman bana kocaman sarılacağına söz ver.

MEKTUP -5-

Canım Sevgilim,
Sen askerdeyken günler hiç olmadığı kadar yavaş ve boş geçiyormuş gibi. Buradaki varlığın ne kadar özel ve güzelmiş bunu sen askere gittiğin zaman fark ettim. Yanımda olduğun her anın değerini şimdi daha çok anlıyorum. Her ne kadar uzakta olsan bile sanki hep yanımdaymışsın gibi hissediyorum.

Seni çok özlüyorum ve her geçen gün seni daha çok seviyorum. Beraberken ne kadar güzel günlerimiz olmuş. Ama sen geldiğinde daha güzel günlerimiz olacak. Hep bunların hayalini kuruyorum. Daha çok anı biriktirip, yeni yeni şeyler yaşayacağız.

Birbirimizden uzaktayken kurduğumuz bütün hayalleri sen geldiğinde gerçekleştirmeyi çok istiyorum. Beraber gezelim, eğlenelim ve bu günlerin acısını sonuna kadar çıkartalım. Telafi etmemiz gereken bir askerlik sen geldiğinde bizi bekliyor olacak. Orada nasılsın, iyi misin diye çok merak ediyorum. Sen de beni çok özlüyorsun ve buna üzülüyorsun biliyorum. Ama beni üzmemek için belli etmiyorsun farkındayım. Askerdeyken bile beni düşünüyor olduğunu bilmek her şeyden güzel. Seni her zamankinden daha fazla düşünüyorum. Gecem ve gündüzüm hep sen oldu. Uyumadan önce ilk seni düşüyorum. Güzümü açar açmaz yine aklıma sen geliyorsun.

Bu günler de geçecek ve biz eskisi gibi yine beraber olacağız. Birbirimize kavuştuğumuz zaman hiç olmadığı kadar sıkı sarılacağız. Sanki sen hiç gitmemişsin, sanki hiç ayrı kalmamışız gibi. Sabırla seni bekliyorum canım sevgilim. Kendine çok dikkat et. Seni çok seviyorum.

MEKTUP -6-

Sevgilim,
Seni hasretle ve özlemle anmadığım tek bir dakikam yok. Birlikte olduğumuz her an gözümde canlanmakta. Baktığım her şeyde seni görüyorum, birlikte olan anılarımız gözlerimin önünde canlanıyor.

Bu mektupları yazarken sanki seninle olduğumu seninle konuştuğumu düşünerek yazıyorum. İşte bu zamanlarda sana olan hasretim ve içimden taşan duygularımı özgürce kâğıt kalemi elime alıp sana yazdığım mektuplara dökebiliyorum.

Havalar çok soğuk, üşütüp hasta olmanı istemem, lütfen kendine dikkat et sıkıca giyin olur mu? Döndüğünde askerlik anılarını sesini duyarak, gözlerine bakarak dinlemek için sabırsızlanıyorum. Tabii asıl sabırsızlandığım an sana doya doya sarılmak. Asker Mektupları Öyle tarifsiz bir özlem ki bu hissettiğimi, ifade edecek kelimeleri bir araya getiremiyorum. Bazı geceler rüyalarımda seni görüyorum, uyandığımda mutlu oluyorum. Gün içerisinde sürekli fotoğraflarımıza bakıp sana olan özlemimi dindirmeye çalışıyorum.

Döndüğünde yapacağımız şeylerin listesini çıkartıyorum, geldiğinde bol bol gezeceğiz. Askeriyede çok sıkıldığını söylemiştin keyfini yerine getirmek için planlar yapıyorum. Önümüzdeki hafta seni ziyarete gelmek istiyorum, aylardır gözlerine bakıp sana doya doya sarılamadım.

Ayrı kaldığımız bu süre boyunca aslında benim için ne kadar önemli olduğunu, sana hissettiklerimin ne kadar yoğun olduğunu anlamamı sağladı. Bir tanem iyi ki seni tanımışım, bana kattıkların benim için çok kıymetli. Nöbete kaldığın zamanlarda sürpriz yapıp beni aradığında içim içime sığmıyor, konuşmamız bittikten sonra tüm günüm keyifli geçiyor.

MEKTUP -7-

Hayatımın Anlamı,
Bu satırları yazmak beni çok heyecanlandırıyor, döndüğünde mektuplarımızı birbirimize kendi sesimizle okumayı çok istiyorum. Şimdiden söyleyeyim okurken ağlayabilirim. Çünkü beni çok duygulandırıyor kaleminden dökülen kelimeleri okumak. Beni düşünerek yazdığın her kelimeyi dudaklarından dökülürken duyma düşüncesi bile beni deli gibi mutlu ediyor. O anı yaşadığımızda neler hissederim tahmin edemiyorum.

Seni çok seviyorum sevgilim, seninle olan her şey benim için çok anlamlı ve özel. Havalar ısınmaya başladı, birlikte yaptığımız piknikler aklıma geliyor. Beraber gökyüzünü izleyişimiz ve bulutların şekillerine anlam verdiğimiz zamanlar gözümün önüne geliyor. Birlikteyken her şey çok daha kolaydı sanki. Sensiz eksik hissediyorum. Seninle görüştüğümüzde zaman su gibi akıp giderdi. O zamanlar bile bana yetmezken sensiz kalmak içimi nasıl eziyor tahmin edebilirsin.

Bildiğim ve kendimi teselli edebildiğim tek şey geri gelecek olman. Birlikte olacağız ve ellerinin sıcaklığını hissedebileceğim. Senin gibi biriyle bir ömür geçirmek benim için bir şans. Hayatıma anlam katıyorsun, seninleyken kendimi çok daha değerli hissediyorum. Bir tanem aklın burada kalmasın sen yokken ben her şeyi hallediyorum.

Senin için elimden gelen her şeyi yaparım, bir isteğin ya da ihtiyacın olursa hiç çekinmeden söyle ben senin için seve seve yaparım. Sen benim bu hayatta aşkı bulduğum, yaşadığım kalbimin anlamlı atmasını sağlayan biricik sevgilimsin. Her şey seninle anlam buluyor, iyi ki varsın.

MEKTUP -8-

En değerlim,
Biz birlikte olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok buna kalpten inanıyorum. Sen ve seninle ilgili olan her şey benim için inanılmaz kıymetli. İyi ki varsın canım benim biliyorum ki ayrı kaldığımız bu süreç ilişkimizi eskisinden çok daha fazla güçlendirecek ve anlamlandıracak.

Seni özlemediğim tek bir an bile yok. Her şey seninle anlamlı ve değerli… Senin gibi bir sevgiliye sahip olmak bana bu hayatta verilen en büyük şans. Askerlik sürecin bittiğinde arkadaşların ve ben anılarını https://www.neguzelsozler.com dinlemek için seni bekliyor olacağız. Eminim koğuşunda herkes seni çok sevmiştir. Senin kadar sevecen, sıcakkanlı ve anlayışlı birini kim sevmez ki. Bize anlatacağın çok eğlenceli, komik ve merak uyandıracak anıların olacağına eminim.

Gece nöbetlerinde bana gizlice yazdığın mesajları sabah uyanır uyanmaz okumak benim güne mutlu başlamamı sağlıyor. Tüm gün aklım sende, masamdaki fotoğrafına bakmadan duramıyorum. Bazen kimse görmeden gizli gizli öpüyorum. Gözlerim dolunca hemen seninle ilgili olduğunu anlıyor arkadaşlarım. Üzülmemek elimde değil ama kendimi senin gibi şahane bir insanın sevgilisi olmakla motive ediyorum.

Beni askerde bile hiç yalnız bırakmıyorsun. Gönderdiğin mektupları kokluyor hasret gidermeye çalışıyorum. Askerlik sürecinin bir gün biteceğini ve tekrar gitmeyeceğini düşünerek kendimi avutuyorum. İnsanın sevdiğinden ayrı kalması ne zormuş. Umarım ilk ve tek ayrılığımız bu olur ve biz hep bir arada yaşarız.

MEKTUP -9-

Biricik Askerime,
Huzurum, seni askeriyeye bıraktığımız gün kendimi öyle yalnız ve üzgün hissettim ki, sensiz nefes alamayacağımı düşündüm. Senden aldığım ilk telefon aramasına, sesini duyduğum ilk ana kadar bu his geçmedi. Sesini duyduğum an yeniden doğduğumu hissettim. Sensiz grileşen hayatımın tekrar renklendiğini gördüm. Biliyorum ki sen orada kendine kolayca yeni arkadaşlıklar kurabilmişsindir. Çünkü senin gülüşünü gören insanların seni sevmemesi elde bile değil.

Benim seni ne kadar çok sevdiğimi sakın unutma. Kalbimi seninle birlikte orada bıraktım ve sen gelirken onu da beraberinde getireceksin. En değerlim, kıymetlim ben seni gözümden sakınırken senin orada soğuk havada nöbet tutman içimi acıtmakta… Üşüyen ellerini sarsam sarmalasam, ısıtsam… Saçlarını koklayıp öpmeyi özledim, şuan saçların kısa ama uzadığında tekrar koklayıp öpeceğim.

Gece nöbetlerinin en güzel yanı seninle gizli gizli konuşabilmek, öyle heyecanlı oluyor ki kendimi çocuklar gibi hissediyorum. Bana gönderdiğin fotoğrafları odama asıyorum her gün bende sana selam vererek güne başlıyorum. Döndüğünde birlikte uzun uzun yürüyüşler yapalım, gerçi sen askerde yürüdüğün yollardan sonra yürümek istemeyebilirsin. Olsun o zamanda sahil kenarında birlikte oturur denizi seyrederiz. Benim en güzel manzaram sensin. Sana bakmaya ve seni sevmeye doyamıyorum. Askerlik bittiğinde aklından bir sorun daha eksilmiş olacak. Böyle ayrı kalmak çok zor ama sadece bir kere geçireceğiz bu dönemi ve tamamen önümüzden çekilecek.

MEKTUP -10-

Mutluluğum,
Sensiz bir günü daha geçirmek istemiyorum ancak sabırlı olup bu geçici süreci birlikte bu güzel mektuplarla atlatacağız. Sana yazabilmek beni rahatlatıyor. Günüm ne kadar kötü geçerse geçsin, kâğıt kalemi elime alıp sana yazınca tüm gerginliğim gidiyor.

Biliyorum ki sen bu mektubu okurken gülümseyeceksin ve senin gülümsediğini düşünmek beni mutlu etmeye yetiyor. Seni o kadar çok özledim ki bazı zamanlar sanki senin bana seslendiğini duyuyor gibi oluyorum. Senin sesini bir duysam, sana bir sarılsam şöyle doya doya hiç bırakmadan istediğim kadar. Öpsem güzel yanaklarından, kokunu içime çeksem…

Birlikte film izlemeyi çok severdik. Sen askerdeyken yeni çıkan filmleri not ediyorum. Döndüğünde birlikte izleyeceğiz.

Buralarda çok yağmur yağıyor, camın önünde oturup uzaklara dalıyorum. Seni düşünmeden edemiyorum. Seni düşünmek bile beni mutlu ediyor. Öyle değerlisin ki yorgunum dediğinde sana hiç kıyamıyorum. Bana gönderdiğin fotoğrafları yanımda taşıyorum. İçime güzün çökünce çıkartıp bakıyorum.

Asker üniforması sana çok yakışmış, gözlerim doluyor seni üniformayla görünce. Canım sevgilim seni çok seviyorum, sen hayatımdaki en büyük şanssın. Seni asla kaybetmek istemiyorum. Sensiz bir hayattan keyif alabileceğimi sanmıyorum. Bir an evvel sağ salim geri gelmek için dua ediyorum.

Sen çok güçlü bir adamsın halledemeyeceğin hiçbir şey yok. Sana çok güveniyorum, biliyorum ki benim bir şeye ihtiyacım olsa askerde bile elinden geleni yaparsın. İyi ki varsın sevdiğim.

MEKTUP -11-

Canım Sevgilim,
Yokluğun beni zora sokuyor geleceğin günü iple çekiyorum canım sevgilim. Sana olan sevgimi anlatmaya kelimeler yetmeyecek biliyorum. Bu o kadar farklı ve kuvvetli bir sevgi ki gözümü açtığım her an seni yaşamak, seninle büyüyüp seninle yaşlanmak istiyorum.

Benim o yalnızlığımdan çekip çıkartan şey senin o güzel sevgin. Yaşadığımı farkına vardıran, huzurun bir diğer adı sensin. Yokluğun öylesine mutsuz ediyor ki sanki daha önce böyle bir duyguyu hiç tatmamışım böylesine üzülmemişim yok olmamışım gibi.

Sen yanımda yokken sevgilim ellerin ellerimde değilken ben dünyanın en mutsuz insanı oluyorum. Sessizliği en dibine kadar hissediyorum.

Şimdi seninle birlikte olsam bir deniz kenarında mesela uzunuzun baksam yüzüne her santimini milimini izlesem ezberlesem… Biliyorum senin de beni özlediğini senin de benimle aynı duyguları hissettiğini inan tek tesellim bu oluyor bazen. Bu o kadar farklı bir şey ki sanki ruhumdan taşıyor adın dilimde sürekli adı söylüyorum. Sanki nefes almak bile seninleyken anlam kazanıyormuş gibi.

Aklımdan kalbimden bir dakika bile çıkaramıyorum o güzel yüzünü sen benim hayatımın en güzel anlamı oldun dünüm, bugünüm ve yarınım olarak da kalacaksın sevgilim. Vazifeni bitirip beni bıraktığın yerde seni bekliyor olacağım. Seni her zaman ilk günkü aşkımla seveceğim her zaman benimle kal seni her zaman çok seveceğim benim en güzel baharım, canım sevgilim.

MEKTUP -12-

Bir Tanem,
Nasılsın? Umarım iyisindir. Aklım devamlı sende… Seni çok merak ediyorum. Neler yapıyorsun alıştın mı oralara hep bunları düşünüyorum. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur diyorlar da sevdiğim, benim için hiç öyle değil. Seni her geçen gün daha da çok seviyorum. Sen benim için çok kıymetlisin canımın içi. Çok özel bir yere sahipsin kalbimde. Yerin başkasıyla asla doldurulamaz.

Seninle ilgili kurduğum binlerce hayalim var. Sen benim geleceğimsin. Gecemi seninle aydınlatıyorum. Güne seninle başlıyorum. Yanımda olmasan bile yanımdaymışsın gibi hissediyorum. Şimdi seni beklemek bana ayrı bir heyecan veriyor.

Senin hayatında olduğum için, seninle ilgili şeyleri beraber yaşadığımız için çok heyecanlı hissediyorum. Bu zamanları ileride hatırladığımızda, beraber olduğumuzu ve bu günleri beraber atlattığımızı düşündüğümüzde çok duygulanacağımızı şimdiden tahmin edebiliyorum. Yokluğuna alışmak çok zormuş sevdiğim. Gözüm her yerde seni arıyor. Beraber gittiğimiz yerlere sensiz gitmek daha çok yokluğunu hissetmeme sebep oluyor. Seninle ne kadar güzel vakitler geçirdiğimizi öyle anlarda daha iyi anlıyorum. Kıymetini bilemediğimi düşünüyorum. Keşke daha çok beraber olsaydık, keşke daha fazla yanında olsaydım diyorum. Seni çok özlüyorum. Sana sarılmayı her şeyden çok istiyorum. Beraber olmayı, yan yana oturmayı hatta kavga etmeyi bile özlüyorum. Her ne olursa olsun sen yanımdaydın ve bunun değeri eşsiz bir şeymiş bunu yeni yeni anlıyorum. Seni çok seviyorum. Kendine her zaman çok dikkat et.

MEKTUP -13-

En Kıymetlim,
Bu zamanların geldiğine hiç inanamıyorum. Gittiğini ve ayrı kaldığımızı kabullenmek o kadar zor geliyor ki tarif edemem. Hep yanımda olmana o kadar alışmışım ki sanki elim kolum bağlanmış gibiyim. Bir şey olduğu zaman sana koşamayacak olmak o kadar çaresiz hissettiriyor ki kendimi anlatamam. Hep buradaydın, ne zaman istesem geldim yanına, her özlediğimde gördüm seni. Bunlar ne kadar özel şeylermiş sevdiğim kıymetini bilmeliymişiz.

Burada olsaydın eğer devamlı gezerdik yine. Beraber bir şeyler izler, durmadan yemek yer ve hiç eğlenmediğimiz kadar eğlenirdik. Bunları sen geldiğinde yapacağımıza karşılıklı söz vermeliyiz. En ufak bir şey bile o kadar kıymetli geliyor ki şu anda. Yapmamız gereken o kadar ne kadar çok şey varmış sen gidince fark ettim. Elini daha çok tutmalıymışım. Daha sıkı sarılmalıymışım sana. Sarıldığım zaman da hemen çekmemeliymişim kollarımı.

Sen burada olsan normal gelecek şeyler şimdi çok değerliler gözümde. Ama hiçbir şey senin değerinle eş değer değilmiş. Sen çok farklısın benim için. Bu yüzden seni çok özlüyorum. Bu yüzden senden ayrı kalmak bu kadar zor geliyor. İçimi rahatlatan tek şey bu günlerin geçeceğini biliyor olmak. Bu yüzden çok fazla plan yaptım ve hepsini yapacağız sevdiğim. Kaçırdığımız bu günleri telafi edeceğiz. Ayrı kaldığımız her gün için daha sıkı sarılacağız birbirimize. Seni çok seviyorum canımın içi.

MEKTUP -14-

Sevgilim,
Askere gittiğin günden beri gözüm her yerde seni arıyor. Senin gittiğimiz yerIere sen yokken gitmek istemiyorum. Her yer sanki boş ve soğukmuş gibi geIiyor. YokIuğunda kendimi çok yaInız hissediyorum. EIIerini tutmak, sana sarıImak bunIarı çok özIedim. Yanında oImayı çok özIedim.

Gittiğin günden beri her gün sana bir şeyIer yazıyorum ve bunIarı beraber okuyacağımız günIeri hayaI ediyorum. Sana kavuşmanın hayaIi hiç çıkmıyor akIımdan. SürekIi geIdiğin günü hayaI ederek mutIu oIuyorum. Düşünmek biIe bu kadar mutIu ediyorken gerçekten kavuşmak ne kadar heyecan verici oIur tahmin biIe edemiyorum.

Gidişine aIışmak çok zor oIdu. Bütün gün beraber oImak, devamIı konuşabiIiyor oImak ne kadar kıymetIi şeyIermiş bunu anIadım bu sayede. Yakınımda oIman kendimi çok mutIu hissetmemi sağIıyormuş meğerse. GüzeI gözIerine bir kere daha bakmayı çok isterdim.

Bu günIerin hemen geçmesini ve bir daha ayrı kaImamayı o kadar çok istiyorum ki anIatamam sana. Bir daha birbirimizden hiç bu kadar uzakIaşamayacağız sevdiğim. Hiç yanından ayrıImayacağım. Hep seninIe oImak, sana vakit ayırmak istiyorum. Sadece fotoğraf ve videoIarımıza bakmak yetmiyor. SeninIe yan yana oImak için sabırsızIanıyorum.

Seni çok seviyorum bir tanem. Benim için çok kıymetIi ve çok özeIsin bunu sakın unutma. Uzağımda oIsan biIe senin yerin benim kaIbimdir. Bu yüzden her zaman benim yanımdaymışsın gibi hissediyorum. İyi bak kendine güzeI gözIüm.

MEKTUP -15-

Biricik Askerim,
Seni gerçekten çok özIedim. YokIuğunun bu kadar zor oIacağını hiç tahmin edemezdim. GünIeri saymak, her geçen gün seni daha fazIa özIemek çok zor… Beraber oIabiImeye çok ihtiyacım var. SeninIe geçen zamanIarımızı düşünerek mutIu oImaya, aIışmaya çaIışıyorum ama yine de yeterIi oImuyor. Seni bu kadar çok seviyor oImak yokIuğuna aIışmamı zorIaştırıyor. Seni bekIiyorum sevgiIim, geIeceğin günü heyecanIa bekIiyorum. Ayrı kaIdığımız günIerin biteceğini biIiyor oImak rahatIatıyor içime. Bundan emin oImak iyi geIiyor sadece.

Senden uzakta olmak, yanına gelememek düşündüğümden çok daha zormuş. Geldiğin zaman bir daha bu kadar uzun süre ayrı kalmayacağımıza söz vermeliyiz. Ben bir daha senden bu kadar uzun süre uzak kalmak asla istemiyorum. Hep yanımda olmanı, beraber gezmeyi çok özledim.

Sen yokken sanki bir şeyler hep eksik gibi. Beni sen tamamlıyormuşsun gibi geliyor. Bir parçam benden uzakta ve elimden hiçbir şey gelmiyor. İstediğim zaman seni görememek en zoru galiba. Bu rahatlığa o kadar alışmışım ki şimdi boşluğa düştüm resmen. Askerliğini benimle geçiriyor olman gerçekten benim için çok özel.

İleride bu günleri hatırlayıp ne güzel de atlattık diye birbirimize kocaman sarılacağımızı hayal ediyorum. İyi ki benimlesin ve iyi ki hayatımdasın. Seni hep bekleyeceğim sevgilim, yine bana geleceksin biliyorum. Geldiğin zaman tekrar beraber olacağız ve sanki hiç gitmemişsin gibi olacak.

MEKTUP -16-

Biricik Sevgilim,
Seni ne kadar çok özIediğimi anIatmaya keIimeIer yetmez. O kadar çok ve derin özIüyorum ki seni ancak eIini tutabiIdiğim zaman bitebiIir bu özIem. Sana sarıIamamak ve kokunu çekerek öpememek gerçekten çok üzüyor beni. YokIuğun kaIbimi sızIatıyor sevdiğim. Askere gittiğinden beri emin oIduğum tek şey sensiz bir ömür geçirmek istemiyorum ben. Her zaman seninIe oIabiIeceğim bir hayatım oIsun istiyorum. Benim hayatım sen oIdun.

Senin gözIerine bakamadan geçirdiğim her günüm çok anIamsız ve zor geçiyor. Sen benim başıma geIen en güzeI şeysin ve en büyük mutIuIuğumdan uzaktayım. Nereye baksam o güzeI gözIerini görüyorum sanki. Hayatımın her yerinde sen varsın artık. Seni düşündüğüm zamanIar sanki başka yerIere gidiyor akIım ve kaIbim.

SeninIe iIgiIi hayaIIer kurmak beni çok mutIu ediyor. GeIdiğin zaman yaşayacağımız mutIuIukIarı düşünmek beni heyecanIandırıyor. Her an seni görmek, her an senin yanında seninIe oImak istiyorum. Sen benim bu dünyadaki en değerIimsin. Benim için tahmin biIe edemeyeceğin kadar özeIsin. KaIbimdeki yerini sana tarif biIe edemiyorum.

Seni düşünmek, eIIerini tutmayı istemek, gözIerine bakmayı hayaI etmek kaIp ritmimi değiştiriyor. Askerden geIdiğin zamanda da bunIarı beraber yapacağımızı düşünmek mutIuIuğuma mutIuIuk katıyor. Ben şimdi sensiz yarım kaIdım. Sen geIdiğin zaman anca tamamIanırım. Beni tamamIadığın için iyi ki varsın sevgiIim. Hayatımda oIduğun için çok şansIıyım. Her zaman mutIu oI.

MEKTUP -17-

Güzel Bakışlı Sevgilim,
VarIığıyIa mutIu oIduğum sevdiğim sen şimdi yanımda yoksun benim. Birbirimizden uzakta oImak seni çok özIememe sebep oIuyor. SeninIe geçirdiğimiz her günü tekrar tekrar düşünmeme neden oIuyor. AkIımda sadece sen varsın. KaIbim zaten kompIe sana ait. Sen benim nefesimsin. Göğüsüm sana duyduğum özIemIe doIup taşıyor. Seni düşündükçe içim kıpır kıpır oIuyor. Bana geIişini, ayrı kaIışımızın son buIduğunu düşündükçe heyecandan yerimde duramıyorum.

AskerIiğin bitecek ve sen bana geIeceksin en değerIim. Tekrar beraber oIacağız, yanımda oIacaksın. Hiç sarıImadığım kadar sıkı sarıIacağım sana. Bir daha gitmene izin vermeyecek kadar sıkı. Bu kadar ayrı kaImayacağımıza emin oIacak kadar sıkı. Göndermeyeceğim artık seni uzakIara. Yanımdan ayrıImanı, benden uzakIaşmanı hiç istemiyorum artık. Bu kadar mesafe ve uzak kaImak seni özIememe yetiyor. Daha fazIa kopmak istemiyorum senden. Nefesim kadar yakın oI bana artık.

GeIdiğin zaman bu ayrı kaIdığımız zamanIarı hatırIamak istemiyorum. Hiç gitmemişsin gibi hissetmek istiyorum. Sanki hep yanımdaymışsın gibi. Seni gerçekten çok özIüyorum bir tanem. Yanımda oImaman, sana sarıIamamak kaIbimde sızıya neden oIuyor. GözIerine bakıp bu günIerin bittiğine emin oImak istiyorum. EIIerini sımsıkı tutarak yüreğimi ısıtmak istiyorum. Senin yanında buIduğum huzura tekrardan kavuşmak istiyorum. BekIiyorum seni sevdiğim, tekrardan bana geImeni bekIiyorum. Seni düşündüğünden ve hissettiğinden daha çok seviyorum. Bunu her zaman biI ve sakın akIından çıkarma.

MEKTUP -18-

Geleceğim,

Sen benim dünüm, bugünüm ve yarımsın en kıymetIim. Huzuru buIduğum, gözIerinde mutIuIuğu yakaIadığım en sevdiğimsin. Senden ayrı kaImak, yokIuğunda hayatıma devam etmek beni çok üzüyor. SeninIe oImak en çok istediğim şey.

AskerIiğinin bitmesini ve sana tekrardan kavuşabiImeyi çok istiyorum ve sabırsızIıkIa bekIiyorum. Yeniden beraber oIacağız ve sıcacık eIIerini tekrardan tutacağım.

GeIdiğin zaman seni iIk gördüğüm anda koşup boynuna sarıImak istiyorum. Gittiğinden beri emin oIduğum tek şey var. O da ben artık sen oImuşum. Hayatım tamamen sen oImuşsun. Baktığım her yerde seninIe iIgiIi şeyIer görüyorum. Herkese senden bahsediyorum.

Benzer Konular
@Serhat 1 yıl önce

Malatya il jandarma er serhat dalmış atarsa 99

@Nükhet okunakol 2 yıl önce

Atarsa 5 $ geliyor paşam 🥰

@Ahmet sağlam 2 yıl önce

Aslında herkes yapar askerliği kimi cebin'den kimi gençliğiğin'den vererek..🇹🇷🤘

@_Yanliz_Jocuk_ 3 yıl önce

Ömründen gün gitmesini isteyen tek varlık askerdir paşam.

@. 3 yıl önce

Ve onu bekleyen.

@Uğur 6 yıl önce

Hakkari'li $222 İstanbul Hadımköy

@Selinnur Poyraz 7 yıl önce

Gerçekten asker birini sevmek çok zor ben eşimle birlikte aynı görev yerinde P.Ö.H. yani genede ailelerimizden uzak olmak çok zor. Allah tüm askerlerimizi korusun.

@HuzurKelebek 7 yıl önce

Atarsa 286
Askerimi çok özledim. Tüm askerlerimiz Allah a emanet. Sevgilimi çok seviyorum İnşAllah sağ salim gelir Allah İn izniyle kavuşucaz. ??

@Zeynep 7 yıl önce

Geçmiş tozdur üfle gitsin!

@Çiğdem 7 yıl önce

Arkadaşlar nişanlımın kardeşi şuan asker ve 3 marta dağıtıma gelecek ve ben moral olma amaçlı mektup yazmayı düşünüyorum, yardım eder misiniz lütfen :(:-(

@Zeynep 7 yıl önce

Anlayamadım.

@sevda 7 yıl önce

belki o sayıyor çok zor oluyor 365 günü ben her saniyede acı çekiyorum o geri dönsün diye.

@Aziz 8 yıl önce

Rabbim herkesi sağ salim Evine kavuştursun.
$ 51

@Hikmet 8 yıl önce

Şafak 12 Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun, asker olanlara da kolaylık versin amin.

@Metin 8 yıl önce

Antalya Manavgat İlçe Jandarmadan selam herkese atarsa 186 ;) :)

@Edanur_1903bjk 7 yıl önce

Güzel yere düşmüşsün ?

@Berna 8 yıl önce

Benimde eşim askere gideli 17 gün oldu ama bana bi sene gitmiş gibi oluyor benim için, zaman hiç geçmiyor acaba o nasıl dayanıyor daha 3 aylık evliyiz. Allah tüm askerlerimize ve tüm sevdiklerine sabırlar versin, amin. Eşim harici 3 askerim daha var abim 2 tane amca oğlum, halamın oğlu, hangisini düşüneyim bilemiyorum.

@şehmuz okut 7 yıl önce

Allah yar ve yardımcınız olsun ben de askerim 260 günüm var daha.

@Gi̇zem Gözde 7 yıl önce

Berna abla benimde sevdiğim asker nasıl edicem bilmiyorum daha doğrusu nişanlım daha dün gitti ve sonsuz nefes alamıyorum o olmadan yaşayamıyorum otogardan bindirdim ama gitme diyemedim be ablacım, diyemedim. Varaydı da dilim söyleseydi, kokusunu tenini nefesini her şeyini özledim abla :'(

@Murat 8 yıl önce

Allah yardımcın olsun.

@İlhan 8 yıl önce

Herkese selamlar şafak 81.

@Bindebir 8 yıl önce

Allah sizleri korusun yar ve yardımcınız olsun; Kahraman askerlerimiz.

@Gunka 8 yıl önce

Asker yolu gözlemek çok zordur.

@Kerem 8 yıl önce

Hakkari Dağlıca Sözleşmeli Uzman Erbaş Vatan Sağolsun.

@sidar canpolat 9 yıl önce

Ben burada vatan için varım.

@???? 8 yıl önce

Vatana can feda. ?

@bilal terzi 10 yıl önce

Diyarbakır Lice, ilçe jandarmadan selamlar atarsa 50.


Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız