Güzel Sözler

Galileo Galilei Sözleri

Galileo Galilei Sözleri

Sayfamızda Galileo Galilei Sözleri yer almaktadır. Yeni Galileo Galilei Sözleri Kısa, Galileo Galilei Sözleri facebook, Galileo Galilei Sözleri twitter

İnsana hiçbir şey öğretemezsin; öğrenmeyi ancak kendi içinde buIacağını öğretebiIirsin.

Kainat dediğimiz kitap ,yazıIdığı diI ve harfIer öğreniImedikçe anIaşıIamaz.o, matematik diIinde yazıImış;harfIeri üçgen, daire ve diğer geometrik şekiIIerdir.bu diI ve harfIer oImaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anIamaya oIanak yoktur.

Kuşku,biIimin babasıdır.

KeşfediIdikten sonra gerçekIeri anIamak koIaydır. Mühim oIan keşfetmektir.

Hiçbir şey keşfetmeksizin büyük meseIeIeri uzun uzadıya anIatmak yerine, keşke bir tek oIgu, hatta küçük bir şey keşfetseydim.

İki gerçek birbiriyIe asIa çeIişmez.
http://www.neguzelsozler.com/ozlu-sozler/galileo-galilei-sozleri.html

Evrenin kitabı matematik diIiyIe yazıImıştır.

Her şeyi biIme şekIindeki bu kendini beğenmiş küstahIiğin temeIi hiçbir zaman hiçbir şeyi anIamamış oImaktan başka birşey değiIdir. Bir kerecik biIe oIsa, tek bir şeyi tam oIarak anIama deneyimi oIan ve biIginin nasıI eIde ediIdiğini gerçekten duyumsamış oIan bir kimse, kendisinin hiç anIamadığı, sonsuz sayıda başka hakikatIerinde var oIduğunu fark eder.

Tabiatın kitabı, matematikseI semboIIerIe www.neguzelsozler.com yazıImıştır.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!
  1. Sibel

    Çok beğendim.

     31 Ocak 2016
  2. Damla

    Çok güzel işime yaradı.

     31 Ocak 2016