Ata Demirer Sözleri

Ata Demirer Sözler
1 yorum

Sayfamızda Ata Demirer Sözleri yer almaktadır. 

Güldüreceksin köpek!

Özellikle lise yıllarım inanılmaz komik geçti.

Komedinin hafif olduğunu söyleyen fena çarpılır.

Ancak ‘Ne kadar sevgi o kadar ekmek’ olursa düzeliriz.

İnsanlar artık duygularını belli etmekten utanır oldu.

Şahane bir çocukluk geçirdim diyemem ama harika anılarım oldu.

Komedyen dediğin kiloludan fazla olmalı, en az 90 okka gelmeli!

Fiyakalı arkadaşlarım vardı ama ben normal değildim ki, onlar olsun.

Benim kabalık takıntım var. Kabalıkla karşılaşınca bu nasıl dizginlenir, ne yapmam gerekir bilemiyorum.

Benim jön olmak gibi hayallerim hiç olmadı. O durağan ve uzun bakışmalar da bana zaman kaybı gibi geliyor. Biz konuşacağız abi!

Ölene kadar mizah yapmak istiyorum. Drama pek başarılı olduğum bir alan değil. Ama birisi benim için böyle bir kıyafet dikerse, giyerim. Bundan korkmam.

Bursa’nın o eski Chevrolet dolmuşlarında gide gele “Ateş-i sûzân-ı firkat yaktı Ata Demirer Sözleri cism ü cânımı” şarkısını ezberlemiştim. Yol boyu bağıra çağıra söylerdim.

Bir insana gerçekten değer veriyorsan ne işle uğraştığının bir anlamı yok. Mesela bana biri gerçekten değer verirse pilot ya da dalgıç olabilir; fark etmez.

Sait Faik’in romanlarındaki çocuk kahramanlara benzer bir ilk gençliğim oldu. İzlediğimiz tüm o filmlerdeki replikler, maalesef hayatın bir yerinde karşımıza çıkıyor.

Cem Yılmaz benim için hep bir kotadır. Belirleyici bir zeka ve kalitedir. İşimi yaparken onu hep çok ciddiye alırım. Özendiğim biri varsa eğer o da Şener Şen ve Metin Akpınar.

Daha az agresyon, daha çok sevgi, karşındaki insana daha çok tahammül. Nedense biraz sert bir çağda yaşıyoruz. Daha çok tahammül olmalı. Mesela yolda giderken bir araba seni sıkıştırsa içinde kim var bilmiyorsun ve adam seni çıkıp vurabilir bile.

Valla ben hep kilolu bir çocuktum. Ama üniversitede şu ankinden neredeyse 40 kilo daha zayıftım. Sahneye çıkmadan bir-iki saat önce rahatsızlık vermesin diye yemek yenmez. Ama turnelerde sahne sonrası kurulan sofralar gerçekten kalıcı etkiler yapıyor.

Saruman. Bundan sonra büyü yapmayacaksın! Eyüp Camii’ne gidip tövbe edeceksin! Bundan sonra adın Saruhan! Bu topraklarda, kan değil buğday https://www.neguzelsozler.com çıkacak Saruhan! Yarın Gandalf’ı da alıp Cuma’ya gideceksiniz! O yüzük de kiminse verin sahibine, ayıptır ulan! Dağılın lan!

Müzik konusunda gerçek bir arsızım. Günün her saatinin müziği var; caz, rembetiko, Türk müziği. Bir şarkıdan sahne yaratmak gibi bir mekanizmaya da sahibim. Bir de müzisyen olunca her şivenin, ağzın melodisini daha iyi duyuyorsun. Bu da filmlerde orijinaline yakın tonlamalar yapmanızı sağlıyor.

Bir zamanlar insanlar imzalı fotoğraf taşıyormuş. Keşke o yıllarda yaşasak. Bizi bu akıllı telefonlar bitirdi biraz da. İnsanlar çoğunlukla seni sevdiği için değil, bir sosyal medya mecrasına koymak için gelip bizimle fotoğraf çektiriyor. Bazen kendimi av hayvanı gibi hissediyorum. Gördük, yakaladık, tespit ettik, burada.

Bu Sayfayı Değerlendir
@kadriye 2 hafta önce

Çok güzel sözler bu yazılan sözler bana göre kim yazdıysa eline koluna sağlık o elleri dert görmesin inşallah.

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız