Güzel Sözler
sponsor
İsyan Sözleri

İsyan Sözleri

Sayfamızda; İsyan Sözleri, İsyan Mesajlar, İsyankar Sözler ve Kısa İsyan Sözleri, İsyan Mesajları yer almaktadır.

Aşkın her halini gördük, artık ne hali varsa görsün!

Ne seni sevene düşmanım, ne de seni sevdiğime pişmanım, sadece senle olmak varken, sensizliğedir isyanım…

Hayatımın anlamına rest çektim isyanlardayım.

Yaradana sitem etme günahkar olursun, her güzele gönül verme isyankar olursun.

Gitme yanımdan kal, bu dünya bana sensiz zindan, sözlerimi dinlemeden gitme isyanım herkese!

Biz isyankar aşıklarız! Geceleri sokaklarda düşünürüz aşkımızı geceleri isyan bayrağımız dalgalanır aşka karşı!

İsyan etme gökyüzü, benim kadar ağlayamazsın.

İsyan ediyorum çaresizliğe, bir çözüm ol isyanım çaresizliğe.

İsyan, sözü dinlenmeyenlerin dilidir.

Ölmek için sebebim yok ama yaşamak içinde sınırdayım.

Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ışık gözlerim olsun.

Seni benim kadar sevenler, sana benim kadar hasret kalsın.

Hasretin acıya boğmuşsa beni; gelmezsen unutmak hakkım değil mi?

Ve bir gün kalem diyecek ki Bu kadar yazdığın yeter. Artık çiz gitsin.

Madem çaresizliğe hüküm giymiş bu hayat, o zaman ölmek için yaşamak gerek.

Sen geceyi bana bela ettin. Bense sana olan her şeye lanet ettim.

İnsan ya aşık olmalı yada sevmeli, insan ya nefret etmeli yada isyan bayrağını çekmeli!

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: geçip giden zaman.

Biz deli rüzgarların deli dalgaların adamıyız sevdik mi destan kızdım mı katliam oluruz.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorsan. Giderken aldığın ”Ah “ tandır.

Yaradan’a sitem etme günahkâr olursun her güzele gönül verme isyankâr olursun.

Şu yalan dünyaya, mutluluğumuzu engelleyenler, savaşları başlatanlar isyanım sizleredir.

https://www.neguzelsozler.com

Aşk sevgiye isyanda, ağlıyor gökler, yavaşça güneş batmakta, gök karanlık ay ağlamakta.

İsyan etme ey gökyüzü uğraşma bu kadar mümkün değil benim kadar ağlayamazsın.

sponsor

Utanırım, söyleyemem yaşadığım yalnızlığı, kelimeler yetmiyor ki, bu mu sevda dedikleri.

Yok kimseye isyanım, isyanım kendime nasıl kandım senin o tatlı sözlerine!

Dünyada iki kör tanıdım; biri beni görmeyen şen, biri de senden başkasını görmeyen ben.

Gel isyanım ol, gel günahım ol, ne gelirse gelsin başıma sonunda sebep yeter ki sen ol.

Ecelle sözlü ölümle nişanlıyım, tesadüfen doğdum yaşamak zorundayım, alayına isyan kralına ölüm.

Ömrümde yapabildiğim en güzel şey adına ve aşkına isyan etmek isyankâr olmak.

Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, uğrunda ölmeye değer gülüm.

Tutar yönünü şaşırır hasret cehennemine düşersin. Sonra o kadar uğraş ki o yangını söndüresin.

Sevgilim baş çeker, naz ederse, gamlara atar, kararsız korsa beni, bir kez olsun ah demem, inat için. “Ah’a” da kızmışım ben!

Ne seni sevene düşmanım, ne de seni sevdiğime pişmanım, sadece senle olmak varken, sensizliğedir isyanım.

Yanına gelecek yüzüm yok. Benim çoktan doldu tanrım günah defterim, öyle çok günah işledim ki ben isyan etti günah defterim.

Eğer beni bu sokakta, bu semtte, bu şehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, gözlerinin daldığı yerdeyim.

Rüyalarını gül yapraklarıyla yatağını papatyalarla süsledim, üzerini sevgiyle örtüp tüm kâbusları aldım ki en güzel rüyaları sen göresin.

Bir gün bir rüzgâr eserse oralara benim sana olan sevgimi fısıldarsa kulağına unutma sende bana bir tutam sevgi yolla.

Sana seni anlatamam isyan edersin, aşkı tekrar istemem ziyan edersin, seninle vardım seninle soldum, bir varlığım yok ki muradım olsun!

Seni seninle sevmeme engel oldun ama ben seni sensiz de sevebiliyorum, buna da engel olabilecek misin?
https://www.neguzelsozler.com/guzel-sozler/isyan-sozleri.html

Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.

Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Yağmurdan sonra büyürmüş başak, sevgiler zamanla olgunlaşırmış. Bir gün gözlerimin içine bak anlarsın ölüler niçin yaşarmış.

Güller hep ellerinde açsın ama dikenleri batmasın sevda hep seni bulsun ama seni yaralamasın mutluluk hep yüreğine dolsun ama beni unutturmasın.

Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde.

Ağlamak isyansa her gün ağlıyorum, gülmek bir oyunsa o oyunu hiç bilmiyorum, sevmek suçsa beni affetme çünkü seni her şeyden çok seviyorum.

Sarı giyer güneş olursun, mavi giyer deniz olursun, siyah giyer matem olursun, kim bilir belki bir gün, beyaz giyer benim olursun.

Yıllar vardır nasıl geçtiğini bilmezdim, bir gün vardır yaşamın anlamını değiştirdi bana dair; hissetmediğimi, bilmediğimi yaşattı, işte o ani şenle yaşadım şenle.

Boynunda bir yaftayla bin cezaya hüküm giyen isyanların sesiyim. Yitik sevdalarda bir yüzüm adı bile bilinmeyen ve hep aşka mahkûm ve hep. Affedilmeyen.

Ben öyle bir zerreyim ki, bütün aleme isyan etmişim! Havaya, toprağa isyan etmişim! Ateşe, suya isyan etmişim! Altı yöne isyan etmişim! Beş duyuya isyan etmişim! Mevlana

Ölsen bile benden kurtulamazsın kefen olur bedenini sararım. Yağmur olur üzerine yağarım. Çiçek olur mezarında açarım. Ölsen bile benden kurtulamazsın.

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Eğer çölde bir çiçek olsan; seni kaybetmemek; için gözyaşlarımla sulardım eğer gözümdeki bir damla yaş olsaydın; seni kaybetmemek; için hiç ağlamazdım.

Kim bilir hangi akşam güneşle beraber bende söneceğim kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim, belki göremeden öleceğim fakat yine de seni ‘ebediyen seveceğim.

Huzur içinde ellerimi kavuşturuyor ve bekliyorum, rüzgâra, gel gide ya da denize aldırmıyorum ve artık zamana ya da kadere isyan etmiyorum, bana ait bana gelecek çünkü.

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer, aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun? Etme! İsyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme. Mevlana

Duy beni kalleş karanlık duy beni ey yalnızlık. Sabahı bir gelin türkü çığıracak kaval sesiyle, toylar kurulacak günün ilk güneşiyle ve yürekler tutuşacak, yürekler yanacak aşk ateşiyle.

Kaybolur zaman saçlarında gözlerim sokaklarda sebebi isyan aşkım içim yanar, içim kanar da isyan! Geriye bir avuç yalan beni bu derde sen attın da, gittin ya kafam hep duman.

Yanında benden yakın başka biri de olsa, her şeyi inkâr etmiş inandırmış olsan da ve ona duygulanmış sevdalanmış olsan da, biliyorum bu gece beni düşüneceksin.

Bir gün benden ayrılırsan sanma ki ardından ağıt yakarım dünyaya bir pembe gözlük takıp sana şu lanet sözleri yağdırırım. Evlendiğin kişi Azrail, damatlığın kefen, kurduğun yuva mezarın olsun.

Sevmek öyle bir şey ki onsuz bir hayat düşünmek bile zehir olur insana. Üstüne üstelik hasret varsa sevgimin arasında. Dokunmayın içimdeki kimsenin duymadığı isyanıma!

Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Ağlamak isyansa her gün ağlıyorum, gülmek bir oyunsa o oyunu hiç bilmiyorum, sevmek suçsa beni affetme çünkü seni her şeyden çok seviyorum aşkım.

sponsor
facebook
BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!
 1. Cansu.nc Cansu.nc

  Çok iyi geldi.

   15 Ocak 2018
 2. Melih Melih

  İşiniz düşünce gelmeyin: (evde yokuz)

   14 Ocak 2018
 3. Yaralı.genc Yaralı.genc

  Bence artık herkes delirsin.

   12 Ekim 2017
 4. Yağmur yagmur Yağmur yagmur

  Yaralı genç oncekle meraba delirmek için kimde bukadar heveslenmesin bence delirmek su yalan dünyada tek çözüm olan şey değildir ben herkese kendinden bildim için söylüyorum nen ailimi kaybedip toprağın altına verdim de aklımı oynatmistim hic bir yere sigamaz olmuştum yakıp yiktim her gece allaha dua ettim beni bu durumdan çek kurtar allahım yalvarim dedim cunki ben ben dildim gözüm hic birdeyi hic kimseyi görmüyordu sora birgün kardeşim geldi yanıma eğildi boynuna sarıldı abla nolur iyles kotu olma sen kotu biri değil nolur sinirli olma kırma dökme herkesi herkesi diyip boynuma sarılıp ağladı ve kardeşim bna o bakışları göz yaşları aklımdan çıkmadı ogunden sora hic tıpkı annemleron ailm den birçok kişinin çıkmadı gibi kardeşimin o halide aklımdan çıkmadı sindi ayakta duruyorsam bu kardeşim ve abim sayesinde allah kimse birçok çok aile açısı vermesin zor çok zor cunki dayanılmaz bir aci allah bilior ki ağladım tek birgün bir gecem yok ama i ama kotu bir şekilde yaşıyorum kardeşim ve abim babam için sizlerden ricam delirmek için okadarda heveslenmeyin lütfen.🙏😢😢

   12 Ekim 2017
 5. Yağmur yagmur Yağmur yagmur

  Delirmek hiç birdeyin çözümü dil cunki yaralı genç ben annemi babaannemi kuzenimi dayimi arkadaşımı toprağa verdim ve birden fazla acıyı benim yureyim kaldrmadi Delirdim ama allaha yalvardim lütfen allahım beni bu durumdan çek kurtar dedim sora birgün kardeşim boynuna sarılıp agliyinca onun göz yaşları bna Şarklısı bni kendime getirdi şuan biraz olsun iyisem bu kardeşim sayesinde emin olun ki yasamak o hale gelmek hic kimse istemez .😢😢

   12 Ekim 2017
 6. Yaralı.genc Yaralı.genc

  Dünya fani bunu her kişi biliyor ki insanlar öleceğini bile bile yaşayandır, öncelikle başın sağolsun bu dünya kimseye kalmayacak, her insanın kendi kıyameti kopar illaki yalnız ben herkes delirsin derken bu sitede bi arkadaş var onun için paylaştım yani zaten aklını yitirmemiş insan istese de deliremez diye düşünüyorum :)))))

   13 Ekim 2017
 7. Yağmur yagmur Yağmur yagmur

  Anladım kardeşim peki tamam evet biliyorum ama yine de çok zor dayanılmaz bi acı Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin dilerim ki.😢😞

   13 Ekim 2017
 8. Yağmur yahmur Yağmur yahmur

  Meraba kardeşim bu arada.😢

   13 Ekim 2017
 9. Yağmur yağmur Yağmur yağmur

  Evet doğru yaralı genç ismini bilmediğim için öyle diyorum. Kusura bakma yalan dünya işte kardeşim iyilerin yüzü zaten hiç gülmüyor, benim de yüzüm gülmedi hiç sevdiklerimi kaybettiğim için sol yanımda onlarsız eksik bi hiç gibi, nasıl dayanacağım bilmiyorum hiç.😢

   13 Ekim 2017
 10. Yağmur Yağmur Yağmur Yağmur

  Bende Ahmet KAYA’yı çok severim yaralı genç, özellikle onun penceresiz kaldım anne parçasını, beni bitiriyor.😢😢😢

   13 Ekim 2017
 11. Damla su Damla su

  Ben zaten deliyim gerek yok bana.

   14 Ekim 2017
 12. Yaralı.genc Yaralı.genc

  Benim bildiğim:!! Deliler yazı yazmasını bilmezler damlasu:)))

   14 Ekim 2017
 13. Yaralı.genc Yaralı.genc

  Allah yardımcın olsun yagmur inşallah gelecek senin mutluluğuna şahitlik eder.

   14 Ekim 2017
 14. Yağmur yağmur Yağmur yağmur

  Sağol ama kardeşim kardeşlerim ve babam yanımda olduğu sürece ben başka hiç bir şey istemem ben ask felan istemiyorum kardeşim aşkta neymiş seviye kaybetmekten öte bir şey noldu çıktı, ben hiç aşık olup sevmedim ama sevip ayrılanı da gördüm, o yüzden uzak duruyorum öyle şeylerden, yine de Allah sevenleri ayırmasın derim. Ben kendi adından kendi fikrimi diyorum sende üzülme kardeşim Allah seninde yardımcın olsun yaralı genç kardeşim.😞

   15 Ekim 2017
 15. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen abiii

   17 Ocak 2018
 16. derya derya

  Hani ben kötüyüm ya senin gözünde! Hiç düşünüyor musun acaba; sen kaç kuruşluk adamsın benim gözümde..

   11 Ekim 2017
 17. Mustafa Mustafa

  Çok hoşuma gitti

   09 Ocak 2018
 18. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen kardeşimmm

   17 Ocak 2018
 19. Kübra Kübra

  Hayat boş, biraz da sen coş.

   20 Eylül 2017
 20. Osman Osman

  Öyle değil hayat boş pompala coş :)

   03 Ekim 2017
 21. Cansu.nc Cansu.nc

  Yuppii

   17 Ocak 2018
 22. Ferdi Ferdi

  Evet belki de haklısın, sıfır’ın gücü yoktur ama unutma ki, sıfır’ın kaybedecek bir şeyi de yoktur! — D.Bakırlı Ferdi

   08 Temmuz 2017
 23. Cansu.nc Cansu.nc

  Seni seviyorummm

   17 Ocak 2018
 24. Adem Adem

  Destan olan dertler, söylenemeyen sözler…

   03 Temmuz 2017
 25. önemi yok önemi yok

  Oysa ki ben sana deli gibi aşıktım…..
  Seni ömrüm boyunca affetmeyeceğim..😢😢😢😢

   03 Temmuz 2017
 26. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen aşkımmmm

   15 Ocak 2018
 27. Selenatör Selenatör

  Arkadan Halilin isyan şarkısını açıp triplere girdim.

   22 Haziran 2017
 28. Cansu.nc Cansu.nc

  Nedennn

   17 Ocak 2018
 29. Batmanlı Batmanlı

  “Hayat bazen oyun oynar.”

   06 Mayıs 2017
 30. kumsal 1903 kumsal 1903

  En büyük oyunu da bana oynadı maalesef ki hayat çok acımasız kardeş hemde çok.

   08 Mayıs 2017
 31. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen aşkımmm

   17 Ocak 2018
 32. Hatice Feyza Hatice Feyza

  Benim olandan uzak durun, Hayır yani benim sevdiceğim size ne oluyor.

   07 Nisan 2017
 33. Celikel Celikel

  Vayyy

   19 Temmuz 2017
 34. Hayat Hayat

  Çok berbatsın yaaa, seni kim ne yapsın yaa kabus ötesisin.

   29 Ekim 2017
 35. Hayat Hayat

  Yorumum Haticeye.

   29 Ekim 2017
 36. feyyaz feyyaz

  İnsanlar onlar için ne yaptığınızı anlamazlar, ta ki siz yapmayı bırakana kadar.


   02 Nisan 2017
 37. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen kardeşim..

   15 Ocak 2018
 38. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen sevgilimmm.

   17 Ocak 2018
 39. feyyaz feyyaz

  Sıradan kalkıp yanıma geldi kulağıma şunları fısıldadı “Sen kralsın” ..

   02 Nisan 2017
 40. Cansu.nc Cansu.nc

  Evet sen benim kralımsınnn

   17 Ocak 2018
 41. ANKARAGÜCÜ ANKARAGÜCÜ

  Deniz olsam taşarım, ateş olsam yanarım, seni benden ayıranın ağzına s*çarım,

   10 Mart 2017
 42. Emine Güler Emine Güler

  Artık vatan değil, evlatlarımız sağolsun, diyen birileri hatalı mıdır??

   27 Şubat 2017
 43. Selenatör Selenatör

  Bence evet hatalıdır.

   22 Haziran 2017
 44. Cengiz Gündüz Cengiz Gündüz

  Evet hatalıdır,
  Hemde çok hatalıdır,
  Vatanı olmayanın namusu, Şeref’i, dini, evladı, anası, babası, her şeyidir..

   14 Temmuz 2017
 45. G❤V G❤V

  Tüm duygularımı çürüttüler ulan!!

   14 Şubat 2017
 46. Cansu.nc Cansu.nc

  Derken abiii

   15 Ocak 2018
 47. Asaa Asaa

  Ben böyle bir şey ne duydum, nede gördüm abi Vural abi.

   23 Ocak 2017
 48. Vural Yuvanç Vural Yuvanç

  Ben öyle bir zerreyim ki, bütün aleme isyan etmişim! Havaya, toprağa isyan etmişim! Ateşe, suya isyan etmişim! Altı yöne isyan etmişim! Beş duyuya isyan etmişim!

   14 Ocak 2017
 49. Vural Yuvanç Vural Yuvanç

  Sevene can feda sevmeyene elveda.

   14 Ocak 2017
 50. özlem kall özlem kall

  Yürü be kim tutar seni…

   21 Ocak 2017
 51. Yaralı Ceylan Yaralı Ceylan

  Helal sana Vural kardeşim.

   25 Şubat 2017
 52. Cansu.nc Cansu.nc

  Aynen…

   15 Ocak 2018
 53. Hatice özelma Hatice özelma

  Paramparça ettiğin ben, Sivas sokaklarında ölüyorum be adam.

   11 Ocak 2017
 54. özlem kall özlem kall

  😄😄😄

   21 Ocak 2017
 55. Hasan Hasan

  Selam bu kadar güzel bir cümle süper.

   26 Ocak 2017
 56. Karakız Karakız

  Gençler bana müzik önerebilir misiniz? Tür fark etmez…

   04 Ocak 2017
 57. Berkay Berkay

  Müslüm Gürses yaktın beni dünya.

   16 Ocak 2017
 58. özlem kall özlem kall

  Tür farketmiyorsa niye soruyorsun, o zaman maksat başka tabii 😄😄😄

   21 Ocak 2017
 59. Onurr Onurr

  Haluk Levent ela gözlüm

   05 Şubat 2017
 60. Yaralı Ceylan Yaralı Ceylan

  Azer bölümden ey dokunmayın çok fenayım ve Uygar Doğanaydan koptum bu gece.

   25 Şubat 2017
 61. Celal urfalı Celal urfalı

  Nereden sevdim o zalimi Müslüm baba.

   25 Mart 2017
 62. ÖLDÜK DİRİLEMEDİK ÖLDÜK DİRİLEMEDİK

  Burası Bağcılar Welcome To Cehennem.

   02 Nisan 2017
 63. Selenatör Selenatör

  Selena Gomez’in her şarkısını dinleyebilirsin.

   04 Nisan 2017
 64. Gkhn Gkhn

  Enver yılmaz = Mapushane
  Ankaralı Namık = Memlekete bayram gelmiş benim neyime.

   25 Ağustos 2017
 65. Mardinli dellyy Mardinli dellyy

  Nisa yalnız ceylan.

   09 Eylül 2017
 66. Gökhan Gökhan

  Uygar Doğanay yine düştün yar aklıma.

   05 Ocak 2018
 67. Cansu.nc Cansu.nc

  Arsız Belaaa

   15 Ocak 2018
 68. MARDINLI KRAL MARDINLI KRAL

  karamsar şair bayan kral Diyarbakır gibisin yar.

   28 Ocak 2018
sponsor