Kurt Cobain Sözleri

Kurt Cobain Anlamlı Sözler
9 yorum

Sayfamızda Kurt Cobain Sözleri yer almaktadır.

En büyük suç, sahte olmaktır.

Arkadaşlar tanıdığınız düşmanlardır.

Gençliğin görevi, yozlaşmayla savaşmaktır.

İnsanlar aptal. İnsan olmaktan utanıyorum.

Güneş batmış olabilir ama benim ışığım var.

Solup gitmektense, yanıp kül olmak daha iyidir.

Başka biri olmaya çalışmak, kendinizi harcamaktır.

Ama balık yiyebiliriz. Çünkü onların hiç duygusu yok.

Aslında bir silah almıştım ama ben uyuşturucuyu seçtim.

Punk Rock’tan sonra çıkan tek önemli müzik rap müziktir.

Bir arkadaş bilinen bir düşmandan başka bir şey değildir.

Bugün çok mutluyum bir sürü arkadaş edindim. Hepsi zihnimde.

Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.

Eğer gözler ruhumuzu gösterebilseydi, gülümsememi gören herkes ağlardı.

Kendim gibi birisini bulamayacağımı anladığım zaman arkadaş edinmeyi bıraktım.

Üzgün, küçük, duygusal, değersiz, balık burcundan, İsa’ya benzeyen biriyim ben.

Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.

Olmadığım kişi için sevilmektense, olduğum kişi Kurt Cobain Sözleri yüzünden nefret edilmeyi tercih ederim.

Daha Punk müziğin ne olduğunu bilmediğim zamanlarda bile bir Punk grubu kurmak istiyordum.

Eşcinsel değilim ama keşke eşcinsel olsaydım, sadece homofobikleri gıcık etmek için eşcinsel olmak isterdim.

Tüm uyuşturucular zaman kaybıdır. Hafızanı, kendine olan saygını ve öz saygının getirdiği her şeyi yok ederler.

Hiç bir zaman şarkı söylemek istemedim. Lead gitar çalmak istedim; sahnenin arkasında saklanmak ve sadece çalmak.

Aklıma gelen en kötü suç insanlara karşı sahtekârlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir.

Şöhretle ve başarıyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum. Eğer “Rock Star’lığa Giriş” dersi olsaydı, seve seve alırdım.

“İnsanlarla çok iyi ilişki kuramıyordum.” demişti Kurt, bir defasında. “O yüzden genellikle yalnız başıma dolaşıyor ya da gitar çalıyordum.”

Kuşlar her sabah avazları çıktığı kadar bağırarak bize o korkunç, https://www.neguzelsozler.com acımasız gerçeği haykırıyorlar. Maalesef ki biz kuşların dilinden anlamıyoruz.

Uyuşturucular hakkında tek söyleyebileceğim şey zaman kaybı oldukları. Hafızanızı ve özgüveninizi mahvederler. Kendinize olan saygınızı da yitirirsiniz.

Şarkı söyleme tarzımın yoğunluğu genelde karnımın üst kısmında toplanır; burası benim haykırdığım, hissettiğim, içimdeki her şeyin dışarı döküldüğü yerdir.

Ne zaman kanserli çocuklarla ilgili haberler ya da belgeseller görsem, resmen çıldırıyorum. Beni en çok etkileyen şey bu. Düşünebileceğim her şeyden daha üzücü.

Nevermind albümümü ne zaman dinlesem prodüksiyondan nefret ediyorum. Fakat bu albümde tam tanımlayamadığım bir şey var; durup durup ağlamama sebep olan bir şey.

Keşke bir rock yıldızı olma konusunda dersler alsaydım, bu beni bunlara hazırlayabilirdi. Rock’n’roll hayatı patlayıcı madde gibi, nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum.

Eğer cinsiyetçi, ırkçı, homofobik; yani kısacası g*t*n tekiyseniz, konserimizi derhal terk edin ve bir daha CD’lerimizi almayın. Beni seviyor olmanız umurumda değil, ben sizden nefret ediyorum.”

Punk müzikal özgürlüktür. İstediğini söylemek, istediğini yapmak ve istediğini çalmaktır. Nirvana kelimesi de dış dünyanın acısından kurtulmak anlamına geliyor. Benim Punk anlayışımın tam karşılığı da bu.

Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok tv’den, kitaplardan veya arkadaşlardan öğrenilmiş hikâyeler. Ancak verilen duygu ve his kesinlikle bana ait.

Bebek sahibi olmaktan daha güzel bir şey yok. Bebekleri her zaman çok sevdim. Kendi çocuğum olduğunda çok yorucu olacağını da biliyordum. Frances doğduğundan beri bakış açımın ne kadar değiştiğini tarif bile edemem. Ona sarılmak dünyanın tüm uyuşturucularından bile daha harika bir his.

Kurt Cobain İntihar Mektubu

Ben Tuhaf ve Karamsar Bir Bebeğim

Daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca, diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır. Çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum.

@Kurt Huzur Verir 9 yıl önce

Kurt Cobain in ailesinden bir kaç kişi önceden zaten intihar etmiş bence intihar etti

@Hasret Anil Korkmaz 9 yıl önce

Kurt Cobain intihar etmedi.Karisi courtney love tarafindan olduruldu.Eger merak eden varsa onedio sitesinde cobain in olduruldugune dair 7 delil vardir.Bunlarin hicbiri kullanilmadi.Courtney love oldurdugune dair en buyuk kanit ise cobain in intihar mektubu olarak yazan mektubu yazan courtney love un el yazisi oldugu kanitlanip bunun uzerine hicbir yasal islem dahi yapilmamistir.Hatta Cobain in courtney e yazdigi soylenen ufak bi not aynen soyle,"Sen Kurt Cobain,Courtney Michelle Love'u sivilceli fahise olsa ve senin tum parani hortumlasa bile yasal esin olarak kabul ediyor musun?"sozleri yer almaktadir.

@eflatun 9 yıl önce

Varlık hakettiği kadar yaşamalı,
düşünce sistemi alt üst olmuş birisi için fazla kahrolmuş bir ömür. Oysa cobain bir çoğunun düşsel hakikatiydi. İnancını kıran birşey olmalı, intiharda etmiş olsa, öldürülmüşte olsa, oturup ölümü beklemek. Bu onun seçimiydi, ancak seçiminin sebebi hep bi soru işareti olacak. Yaşarken gizin ve bilinmezligin ilgi çekiciliğiyle varolan şöhretini bir okadar giz dolu bir ölümle süslemek istemişte olabilir. Onu seviyoruz...

@kurt hayrani 9 yıl önce

Bence karısı öldürdü hatta buna çok eminim tanrım onun cezasını verir umarım bir gun

@kuzeyli 10 yıl önce

İnsanlık öleli çokça rastladığımız ölüm şeklinden bir tanesi.....!

@Erdem Erdemir 10 yıl önce

Tabiki insanların ruh halini kimse bilemez; duygu ve düşünceler değişkendir. Belki isteyerek belki de istemeyerek ... Sonuçta hayatına son vermiş ya da son verilmiş olması yakınlarını ve o dönemde olan hayranlarını üzmüştür. Insanların bu şekilde genç yaşta hayata veda etmesi beni her zaman üzmüştür. Kurt öldüğünde 27 yaşındaydı ...

@tugrul 10 yıl önce

Emin değilim ama kıskanıp vurmuş da olabilir, eğer o öldürmicekse neden yazsinki zaten anlattığı şeyler kurt un ona anlattığı şeylerdir açıkcası ben öldürüldüğünü düşünüyorumu daha sonra da paraa yada herhangi bir şeyle olay ortadan kaldırılmıştır. Dünyada ne olaylar çözülüyor tüfekle vurulmuş birini mi çözemicekler.

@Berke Demirel 11 yıl önce

Kurt Cobain intihar etmedi bunu aklınıza sokun.

@Asdfgh 7 yıl önce

Evet intihar etmedi, aşırı doz aldı ve öldü.

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız