Steve Jobs Sözleri

Steve Jobs Sözleri
2 yorum

Sayfamızda Steve Jobs Sözleri yer almaktadır. 

Küçük başlayın, büyük düşünün.

Kalite, nicelikten daha önemlidir.

Evrende bir iz bırakmak istiyorum.

Lideri, takipçilerden ayıran inovasyondur.

Donanmaya katılmaktansa korsan olmayı tercih ederim.

Büyük fikirleri çalmak konusunda her zaman arsız olduk.

Hayat kısa’, sanırım sadece öldüğümüzde anlayacağız bunu.

Başarısız ürünler! Onlarla artık daha fazla seks yapılmaz.

Benim işim insanlara iyi davranmak değil, onları geliştirmek

Yaprıklarımla olduğu kadar yapmadıklarımla da gurur duyuyorum

Wozniak elektronik konusunda benden bilgili gördüğüm ilk kişiydi.

Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Korsan olmaya karar verdiysen deniz kuvvetlerine katılmak mantıksızdır

Yaratıcılık, lider olmak ve takip eden olmak arasındaki farkta gizlidir

Hayatınızın her günü son günüymüş gibi yaşayın; bir gün haklı çıkacaksınız.

Cennete gitmek isteyenler bile oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemez.

Tasarım nasıl gözüktüğü veya nasıl hissettirdiği değildir, nasıl çalıştığıdır

Nike yöneticilerinden Mark Parker’a tavsiyesi. The Innovation Secrets of Steve Jobs

Hayatlarımızla ilgili seçimler bize ait, bu yüzden en iyisi olmak için çabalamalıyız

Sokrates ile bir öğlen için sahip olduğum tüm teknolojiyi verebilirim. -Newsweek, 2001

Hayattaki vaktiniz kısa, o yüzden işe yarar birşeyler yapmak için harcamanız çok önemli.

Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

Kalitenin ölçü aracı olun. Bazı insanlar, mükemmelliğin beklendiği ortamlara alışık değildir.

Biz sadece, işletim sistemlerine baktık ve bunu daha basit ve daha güçlü yapabilir miyiz dedik.

Yaptığımız şeyler kadar yapmadıklarımızdan da gurur duyuyorum. Yenilik, bin şeye hayır demektir.

Orada olduğum sürece kimse bizi yutmaya çalışmadı. Sanırım tadımızın kötü olacağından korktular.

Farklı olun, farklı düşünün: Sıradan işler yapmaktansa aykırı işler ortaya koymak size farklılığı getirecektir.

Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan

Ölüm hepimizin paylaştığı kaderdir. Ölüm, hayatın en iyi ve tek icadıdır, her zaman yeniye yer açar, yeni sizsiniz.

Başarılı girişimcilerle başarısız girişimcileri birbirinden ayıran şeylerin Steve Jobs Sözleri yarısının sadece sabır olduğunu gördüm.

Dünyadaki en iyi ürünlerin bazılarını yaptınız, ancak işe yaramaz berbat şeyler de yaptınız. Berbat şeylerden kurtulun.

Epeyce bir süre, Apple ve Dell bu endüstride para kazanan yegâne firmalardı. Bunu yapmak için piyasada var olmaları yetti.

Bir gün öleceğimizi unutmamak, kaybedecek bir şeylerin olduğunu düşünme tuzağından kurtulabilmek için en gerçekçi yöntemdir.

Hayatınızın geri kalanını şekerli su satarak mı harcamak istiyorsunuz yoksa dünyayı değiştirmek için bir şans mı istiyorsunuz?

Bir konuya odaklanmış gruplar ile ürün tasarlamak gerçekten çok güç. Ne istediklerini onlara gösterene kadar çok zaman harcanır.

Ben bir yılda 250 milyon dolar kaybetmenin ne demek olduğunu bilen insanlardanım, güvenin bana karakterinizi güçlendiren bir olay bu

Bazen inovasyon hata getirir. Bu durumda izlenecek en iyi yol, hataları çabucak kabul edip diğer inovasyonları geliştirmeye koyulmaktır.

Müşterinize ne istediğini sorup ona göre ürün çıkaramazsınız, çünkü siz onların istediğini yaparken onlar başka birşey istiyor olacaktır.

Mezarlıktaki en zengin insan olmanın benim için bir anlamı yok. Gece harika bir çıkardığımı düşünürek uyumak. işte bunun bir anlamı var.

En iyisini yapın: Yaptığınız her işte en iyisini yapmaya çalışın. Başarı https://www.neguzelsozler.com yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları işe alın.

Ürünleri odak gruplarına göre tasarlamak gerçekten zordur. Çoğu zaman insanlar, siz onlara gösterene kadar neye ihtiyaç duyduklarını bilmezler.

Öleceğinizi hatırlamak, kaybedeceğiniz şeyler olduğu tuzağına düşmenizi engellemenin en iyi yoludur. Kalbinizi izlememek için bir neden yoktur.

Eğer bir şey yaptıysanız ve mükemmel bir şey olduğu ortaya çıktıysa, ona takılmadan bir sonraki mükemmel şeye başlamanız gerektiğini düşünüyorum.

Apple’ın pazar payı otomotiv pazarındaki BMW ve Mercedes veya Porsche’den daha fazlaydı. BMW ya da Mercedes neyi yanlış yapıyorlar? -Macworld, 2004

Bir şey yaptığınızda iyi bir sonuç alırsanız, bir başka iyi şey daha yapın ve ona çok uzun süre takılıp kalmayın. Bir sonrakinin ne olacağını düşünün.

Odak gruplarıyla çalışarak ürün tasarlamak gerçekten zor bir iş. İnsanlar çoğu zaman istedikleri şeyin ne olduğunu, sen onlara bir şeyler gösterene kadar bilmezler.

Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

40 yaşındayken; Dünya’yı değiştirdiğimizi söylüyorlar ama değişmedi ben 40 yaşına geldim ve hala değişmedi. Doğuyoruz, büyüyoruz, çocuklar getiriyoruz Dünya’ya ve ölüyoruz.

Ölümle yüzyüze gelme anını yaşamış bir kişi olarak size şunu kesinlikle söyleyebilirim: Kimse ölmek istemez. Cennete gideceklerinden emin olan kişiler bile ölmek istemezler.

Her şeyin bir dezavantajı vardır, her şeyin istenmeyen bazı sonuçları vardır. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi teknoloji ise televizyon olarak adlandırılıyor – televizyon, muhteşem bir şey.

Apple’dan kavulmak, hayatımda başıma gelen en iyi şeydi. Başarılı olmanın ağırlığı, yeni başlayanın hafifliğiyle yer değiştirdi. Hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmemi sağladı.

Her zaman Apple ile bağlı kalacağım. Umarım hayatım süresince hayatıma dair bir tür iplik ile Apple ipliği, bir halı gibi dokunacak. Burada olmadığım birkaç sene olabilir, ama her zaman geri geleceğim.

Bir sorunun çözümünü bulmaya çalıştığınızda, muhtemelen ilk çözüm yolu çok uzun ve karmaşık olacaktır. Eğer siz yola devam eder ve çözümün üzerine yoğunlaşırsanız daha basit ve şık çözümlere ulaşabilirsiniz.

Kimi zaman yaşam bize tüm zorluklarını sunar. İşte o an yapmamız gereken tek şey, inancınızı kaybetmemektir. Yaşamımda beni ileriye götüren tek şey, yaptığım işe olan aşkımdır. Bundan hiçbir zaman kuşkum olmadı.

Bir gün gerçekten öleceğinizi bilmek, bir şeyleri kaybedeceğiniz fikrinden uzaklaşmanın en kolay yolu. Zaten gerçek anlamda bir şeye sahip değilsiniz. Yani kalbinizden geçeni takip etmemek için hiçbir sebebiniz yok.

Yaratıcılık, sadece nesneleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı yeteneklere sahip insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, bu konuda biraz suçlu hissediyorlar, çünkü aslında onlar bir şey yapmadılar, sadece bir şeyler gördüler.

Bir proje Steve Jobs’un Özlü Sözleri Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Sözleri Steve Jobs mezar dolar başarı sözleri ortaya çıkardığınızda ilk başta hatalar yapabilirsiniz, önemli olan hatalarınızı savunmak yerine bir an önce düzeltemeye çalışmaktır.

Microsoft’un tek problemi sadece tatlarının olmaması. Kesinlikle tatları yok. Ve ben bunu çekinerek söylemiyorum, bunu açık şekilde söylüyorum, orijinal fikirler düşünmüyorlar ve ürünlerine daha çok kültür katmıyorlar. -PBS Documentary, Triumph of the Nerds, 1996

Odaklanma ve basitlik! Bu her zaman mantralarımdan biri olmuştur. Basit, karmaşıktan daha zor olabilir. Bir işi basitleştirmek için düşüncelerinizi sadeleştirmeniz gerekir. Bu da çok çaba gerektirir. Ancak sonunda buna değecektir, çünkü o noktaya vardığınızda, dağları yerinden oynatabilirsiniz.

17 yaşındayken şuna benzer bir şey okuduğumu hatırlıyorum: ”Her günü son gününüzmüş gibi yaşarsanız, birgün mutlaka haklı çıkarsınız”. Bu söz beni çok etkiledi ve geçen 33 yıl boyunca her sabah aynaya bakıp kendime şu soruyu sordum: ”Eğer bugün hayatımın son günü olsaydı, bugün yapacağım şeyi yapmak ister miydim?”

Eninde sonunda öleceğimi düşünmek, yaşamda büyük seçimler yapmama yardımcı olan en önemli etkendir. Çünkü yaşadığımız dünyaya ait tüm beklentilerimiz, gurur, kibir, başarı, başarısızlık gibi bu dünyanın sözüm ona önemli işleri, ölüm söz konusu olduğunda bir anda tüm önemini yitiriyor, tam anlamıyla kocaman bir ‘hiç’ oluveriyor.

Yaşamınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü yaşamınızın ekseni, sevdiğiniz kişiyle, sevdiğiniz iştir. İşiniz, her zaman yaşamınızın en büyük bölümü olacaktır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır.

İş yapış modelim Beatles grubudur. Birbirlerinin olumsuz eğilimlerini kontrol altında tutan dört adam vardı. Birbirlerini dengelediler ve toplamları, parçaların toplamından daha büyük oldu. Benim iş hayatına bakış açım şöyle: İş dünyasındaki büyük şeyler hiçbir zaman bir kişi tarafından yapılmaz, bir grup insan tarafından yapılır.

Stephen Hawking Sözleri

Bu sayfamızda; Ünlü fizikçi Stephen Hawking Sözleri yer almaktadır. Okul Hayatı Hakkında Sözleri

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın.Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın.Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun.Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır.

İleriye bakarak, yaşamdaki noktalarını birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir biçimde birleşeceğine şimdiden inanmanız gerekir. Bir şeylere inanmak, güvenmek zorundasınız. Kadere, yaşama, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu yaklaşımım beni hiç bir zaman düş kırıklığına uğratmadı; yaşamımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

İşiniz, hayatınızın büyük bir bölümünü dolduracak. Gerçekten tatmin bulmanın tek yolu ise yaptığınız işin harika bir iş olduğuna inanmaktır. Harika bir iş yapmanın tek yoluysa, yaptığınız işi sevmektir. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yetinmeyin. Kalple ilgili tüm meselelerde olduğu gibi, onu bulduğunuzda bunu fark edeceksiniz. Her harika ilişkide olduğu gibi, yıllar geçtikçe daha iyi bir hale gelecektir. Bu yüzden bulana kadar arama devam edin. Yetinmeyin.

@Semih 5 yıl önce

Aynı sözleri küçük oynamalar ile tekrar tekrar koymuşsunuz bu mu Jobs'a saygınız?

@Güz yağmuru ???? 6 yıl önce

Gerçekten de şu yalan dolu dünyada hayat dediğimiz şey çok kısa bugün vardan yarında bir bakmışsın ki yoktan ibaret geriye sadece koca bir avuç dolusu toprak kalmış...!!!

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız