George Polya Sözleri

George Polya Sözleri
0 yorum

Sayfamızda George Polya Sözleri yer almaktadır.

Matematik en bariz olanı en az bariz olan yolla kanıtlama işidir.

Aptalların sorup akıllı insanların cevap veremediği birçok soru vardır.

Euler, diğer matematikçilerin yapmadığı bir şeyi yaptı, bulduğu sonuçlara nasıl ulaştığını anlattı.

Fizik için yeterince iyi olmadığımı, felsefe içinse fazla iyi olduğumu düşünürdüm. Matematik orta karardı; ikisinin arasında.

Bir teoremin zerafeti onda görebildiğin fikirlerin sayısıyla doğru, o George Polya Sözleri fikirleri görebilmek için harcadığın çabayla ters orantılıdır.

Matematik en ucuz bilimdir. Fizik ya da kimyadan farklı olarak, pahalı bir ekipman gerektirmez. Matematiğin tüm ihtiyaçları bir kalem ve kağıttır.

O beni korkutan tek öğrencimdi. Öylesine hızlıydı ki Zürih’te ileri öğrenciler için https://www.neguzelsozler.com dersleri benim verdiğim bir seminer yapılıyordu ve Von Neumann da sınıftaydı.

Eğer bir sorunu çözmek yapamıyorsanız, o zaman çözebilir daha kolay bir sorun var. bulmak” Veya: “Eğer teklif edilen sorunu çözmek yapamıyorsanız, ilk olarak bazı ilgili sorunu çözmeye bir daha erişilebilir ilgili sorunu hayal edebiliyor?

Belirli bir teorem anlatıyordum; teoremin henüz kanıtlanmadı­ğını ve karmaşık olabileceğini söyledim. Von Neumann hiç bir şey söylemedi, ama beş dakika sonra elini kaldırdı, tahtaya geldi ve kanıtı yazmaya koyuldu. Ondan sonra Von Neumann’dan korkmaya başladım.”

Bu Sayfayı Değerlendir
İlk yorumu sen yapmak ister misin

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız