Hz. Fatma Sözleri

Hz. Fatıma Güzel Sözler
14 yorum

Hz. Fatma Sözleri, Hz. Fatıma Sözleri,

Kimseyi, sizi duasına katmayacak kadar kırmayın.

Allah, adaleti kalplerin kaynaşması için farz kıldı.

İlk önce komşunu sonra kendini düşün.

Allah, haccı dinin ayakta durması için farz kıldı.

Allah, orucu ihlasın sağlamlaşması için farz kıldı.

Allah, namazı kibirden uzaklaşmanız için farz kıldı.

Peygamberin evladını katleden ümmet saadete erişemez.

Allah, sabrı, ilahi mükafata erişme vesilesi kılmıştır.

Allah, sılayı rahim yapmayı, ömrün uzamasına vesile kıldı.

Allah, imanı sizler için şirkten temizlenme vesilesi kıldı.

Allah, zekatı nefsin temizlenmesi ve rızkın artması için farz kıldı.

Allah, neziri adağı yerine getirmeyi mağfirete erişme vesilesi kıldı.

Allah, şarap içmeyi, pislik ve kötülükleri önlemek için haram kılmıştır.

Her zaman annenin hizmetinde ol çünkü cennet annenin ayakları altındadır.

Allah, emr-i bil-maruf ve nehy-i anil-münkeri insanların ıslahı için farz kıldı.

Dini Mesajlar

Dini Mesajlar sayfamızda ayrıca Dini Sözler, İslami Mesajlar, En Güzel Dini Mesajlar yer almaktadır.

Allah, cihadı islam’ın izzetini sağlamak, küfür ve nifak ehlini zillete dücar etmek için farz kıldı.

Her kim ibadet ve işlerini halis bir şekilde Allah’a Hz. Fatma Sözleri sunar ise Allah rahmet ve bereketi onlara bağışlar.

Bizim gerçek dostlarımız, biz Ehlibeytin emrettiği şeyleri yapan ve yasakladığımız şeylerden çekinendir.

Kadının kendi şahsiyetini korumasının en iyi yolu, erkekleri görmemesi ve kendini erkeklere göstermemesidir.

Bütün iyiliklerin ve saadetin hakikati, Ali b. Ebu Talib’i hem hayatında hem de ölümünden sonra sevmektedir.

Bu da geçer ya Hû deyip şükretmek varken, neden şikayet? Hem şikayet neye yarar ki, sıkıntı ve üzüntüyü katlamaktan başka.

Sizin dünyanızdan üç şey benim için güzeldi: Kuran tilaveti, Allah’ın Resulünün yüzüne bakmak, Allah yolunda bağışta bulunmak.

Her kim Allah’ın Resulü babama ve bana ister hayatımızda ister ölümümüzden sonra üç gün selam ederse Allah onun için cenneti vacip kılar.

Bizim şialarımız, bizleri seven ve düşmanlarımızla düşman olan, kalpleri ve dilleriyle bizlere teslim olanlardır. Onlar cennet ehlinin en iyilerindendirler.

Allah, kullarını kendi gazabına duçar olmaktan korumak ve onları cennetine sevketmek için https://www.neguzelsozler.com kendisine itaat edene mükafat vermeyi, isyan edeni ise cezalandırmayı takdir etti.

Hz. Ali’ye vasiyeti: Beni defin ettikten sonra benim için çok Kuran oku ve dua et. çünkü ölen insan öyle bir konumdadır ki her zamankinden daha çok canlılarla yakınlık hisseder.

Ey Rabbim! Seçilmişlerinin ve benim ayrılığımdan sonra evlatlarımın dökeceği gözyaşları hürmetine Senden dostlarımızın ve onların soyundan gelenlerin günahlarını bağışlamanı diliyorum.

İslami Sözler

İslami Sözler, İslam Sözleri, Dini Sözler yer almaktadır. Allаh’tаn ne gelirse onа râzı ol! At

Ey Ebu Hasan! Allah’ın Resulü bana Ehlibeytinden ona ilk kavuşacak şahıs olacağımı ve bundan başka yolun da olmadığını buyurdu. Allah’ın emrine sabret. Allah’ın irade ve kazasına razı ol.

Babam Hz. Muhammed (sav) insanların hidayeti için kıyam etti, onları sapıklıktan kurtardı, körlükten çıkarıp basiret verdi onlara; sağlam bir dine hidayet etti, doğru yolu gösterdi onlara.

İmam Ali (a.s) hakkında: O, Rabbin seçmiş olduğu imamdır, nurun ve aydınlığın tecellisidir. Bütün odakların odağıdır, tertemiz bir ailedendir. Doğruluğun sözcüsüdür, imamlığın mihveri ve ölçüsüdür.

Siz ey Allah’ın kulları! O’nun emir ve nehiylerinin muhatabı sizsiniz. Din ve vahyi taşıyanlar (ahkamı kendinizde uygulamak için) Allah’ın eminleri ve onu diğer mulletlere ulaştıracak elçileri sizsiniz.

Bu ümmetin babaları Hz. Muhammed (s.a.a.) ve Ali b. Ebu Talib’dir. Onlar kendilerini takip edenleri dünyada sapmadan ahiret de ise sonsuz azaptan kurtarırlar. Cennetin sonsuz nimetlerinden faydalandırırlar.

Resulullah (sav), kadın için en hayırlı şey nedir? diye sorduğunda, Hz. Fatıma(as); yabancı bir erkeği görmeyişi ve yabancı bir erkeğin de onu görmemiş olması kadın için en hayırlı şeydir, diye cevap verdi.

Peygamberin Ehlibeyti olan bizler Allah’la mahlukatının arasındaki irtibat vesileleriyiz, Bizler Allah’ın seçilmiş tertemiz kullarıyız, Bizler Allah’ın yer yüzündeki hüccetleriyiz ve bizler peygamberlerin varisiyiz.

Allahım! nefsimi bana küçük göster ve kendi makamını benim nazarımda büyült, itaatini, senin rızana uygun amel etmeyi ve senin gazabına sebep olan işten uzak durmayı bana ilham eyle, ey rahmeti bütün rahmededenlerden daha çok olan.

Allah’ın kitabı. Kendisine uyanı Allah’ın rızasına götürür. O’na kulak vereni kurtuluşa sevkeder. O kitapla Allah’ın aydın hüccetlerine, açıklanmış farzlarına, yasaklanmış haramlarına, belli nişanelerine, yeterli delillerine, övülmüş erdemlerine, hibe ola.

Allahım! beni verdiğin rızıkla kani eyle, yaşattığın sürece ayıplarımı ört ve bana afiyet nasip eyle, ölümüm gelip çattığında bağışla beni ve bana rahmeyle, mukadder etmediğin şeyi elde etmek için boşuna uğraşmakla beni yorma, bana mukadder kıldığına da.

Dua Sözleri

Dua Sözleri sayfamızın içeriğinde ayrıca Dua Örnekleri, En Güzel Dua Sözleri, Yeni Dua Sözleri, Kısa

Ey Allahım! baba ve anamı ve boynumda hakkı olan herkesi en iyi mukafatınla benden taraf mükafatlandır. Ey Allah’ım benim durumumu yaratılış gayem uğrunda uğraşmak için musait kıl, senin üstlendiğin (rızık) için çalışmakla meşgul eyleme, ben senden mağfir.

Allah, ümmetlerin kendi dininde parçalandığını, ateşgedelerde ibadete durduklarını, putlara taptıklarını ve bilirekten Allah’ı inkar ettiklerini görünce babam Hz. Muhammed (sav) vesilesiyle karanlıkları aydınlattı, kalplerdeki düğümleri ve gözlerdeki şaşkı.

@🌺 2 yıl önce

Allahümme salli âlâ seyyidina Muhammed. Allah razı olsun.

@patnoslu beriji keca kirda yesildemir 4 yıl önce

Bu dünyada gerçek aşk yoktur, gerçek aşk Allaha olan bağlılıktır...Hz Fatima...

@aşk _5_vakittir_65 4 yıl önce

Kimseyi sizi duasına katmayacak kadar kırmayın.

@Bir İnsanoğlu 7 yıl önce

O berbat diyenlerin amacı ne acaba? Çok merak ediyorum.

@Yusuf 4 ay önce

Allahtan ümidini kesme iyi olucaksin Allah'ın izniyle 🤲🏽🌼

@cileli bulbul 6 yıl önce

Çaresizliğiniz acizliğinizdendir ben Allaha inanıyorum diyorsunuz fakat çaresizim diyorsunuz kalpten Rabbine güveniyorsanız çaresiz değilsin.

@Aşk 7 yıl önce

Bence Fatma sen çareyi aşkta ara, bu arada hiç samimi değilsin. Kızgın emoji

@Celal 8 yıl önce

Hayırdır?

@Hle 8 yıl önce

Care Allahta

@Fatime 8 yıl önce

Heqiqeten gözeldi düz deyirsen

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız