Güzel Sözler
Kadınlar Günü Sözleri

Kadınlar Günü Sözleri

Sayfamızda; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri, Kadınlar Günü Mesajları, 8 Mart Mesajları, Kadınlar Günü ile İlgili Sözler yer almaktadır:

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Annenize olsun, esinize, sevgilinize… Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Her kadın bir annedir.. ve her erkeğin annesine gösterdiği saygıyı diğer kadınlara da göstereceği bir dünyada yaşama dileğiyle.. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Kadının ve erkeğin, farklılıkları nedeniyle düşman olduğu günleri geride bıraktığı; kusursuz bir dayanışma içinde birbirlerine sarıldığı nice güzel günlere…

Sorumlulukların kadına yüklenmemesi eşitlik saygı sevgi ve hoşgörü olması dileğiyle tüm kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun..

Erkeğin ADAM olduğu yerde KADINA her gün kadınlar günüdür.

Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değilde hergün bilsek.. Kutlu olan budur…

Mücevher gibidir, bir kadının gözyaşIarı. Onlar damladıkça, sizin değeriniz düşer. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü canı gönülden kutlarım.

8 i yan yatır kadınlara sonsuz saygıyı andır.

“Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir.” – Şems-i Tebrizi

Kadın bir gün değil hergün hatırlanmalıdır; kadınlar günümüz umutla dolu yarınlara olsun…

Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol!

Kadına şiddetin olmadığı, kadınlarında erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle..Kadınlar gününüz kutlu olsun.

“Dünyada her şey kadının eseridir.” – Mustafa Kemal Atatürk

Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır.

Kadınlar çınar ağacı misali. Gölgesi yetiyor insan olabilene.
Bazen ev hanımı, bazen iş kadını, bazen bir kahraman olabiliyorlar.
Yürekleri kocaman. Ve o yüreğe evreni sığdırabiliyorlar.
Sizi seviyorum kadınlar.
Kiminizi ana gibi, evlat gibi, yar gibi.
En çok da emekçi kadınları, şiddete veya tecavüze uğrayanlarınızı seviyorum.
O acı kokan yüreklerinizden öpüyorum.
Sevgiyle kalın.

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” – Mustafa Kemal Atatürk

Yaşamın en güzel rengidir kadın, hatta tüm renkleridir. O renkleri soldurmamak gerek, Hayatın en muhteşem kokusudur kadın, koklamak değil, koklamaya kıyamamak gerek. Yaşama dair bildiğiniz tüm lezzetlerin tadıdır kadın. Tadını kaçırmamak gerek. Bir erkeğin ruhuna can katandır kadın. Canını yakmamak, ömrüne ömür katmak gerek. Sadece ana değildir kadın, anaya duyduğun kadar saygı duyman gerek. Rabbimin erkeğe emanetidir kadın, o değerli emanete ihanet etmemek gerek. Ne sözler yeterli gelir kadını anlatmaya, ne süslü cümleler. yazmak. Satırların yetmezliğidir kadın. Önce İNSAN olduğunu kabul etmek gerek. Kendin için hak saydığın her şey kadının da hakkıdır. Unutmamak gerek.
https://www.neguzelsozler.com/ozel-gunler/kadinlar-gunu-sozleri.html
Sadece bir özel günü ona adamaktan çok, tüm günleri onlara mutlu kılmak gerek. Uzun lafın kısası İnsanca yaşamak, yaşatmak gerek.

Kadınların bu ülkede özgürce gezebileceği, sen kadınsın susmak zorundasın lafını duymayacağı, tecavüze uğrayan gencecik kızlarımızın vahşice katledilmediği, kadın/erkek eşit lafının sözde değil icraatte olacağı, canım oda gecenin bir yarısı dışarı çıkmasaymış haketmiş lafının geçmeyeceği, kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir dünya istiyorum.. 8 Mart dünya kadınlar günümüz kutlu olsun.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Kadınların başımızın tacıdır. Anamız eşimiz bacımız bir elmanın diğer yarısıdır. Üzmeyelim onları bir gün değil her gün bizim canlarımız

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun.. Seni çok seviyorum.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun..

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim..

Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri paha biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına; Kadınlar günün kutlu olsun!

Kadının detaycı ve ince düşünme biçiminin dünyada yaygınlaşması ve böylece dünyada bir dengenin sağlanması dileğiyle…

Kadının ve erkeğin toplumda tam anlamıyla eşit olduğu; erkeğin de bu eşitliğin getirilerinden önemli bir kazanım sağlayabildiğini göreceği aydınlık günlere…

Kadının ve erkeğin, farklılıkları nedeniyle düşman olduğu günleri geride bıraktığı; kusursuz bir dayanışma içinde birbirlerine sarıldığı nice güzel günlere…

Kadına ve erkeğe tarih boyunca yüklenen acımasız rollerden sıyrılacağımız; derin bir empatiye ve iş birliğine şahit olacağımız umut dolu bir gelecek dileğiyle…

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun anneciğim.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. Kadınlar günün kutlu olsun.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum. Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim.

Doğumdɑn ölüme kɑdɑr her hɑyɑtın her ɑnındɑ vɑrlıklɑrını hissettiğimiz, bizi biz yɑpɑn değerli kɑdınlɑrımızın 8 Mɑrt Dünyɑ Kɑdınlɑr Günü kutlu olsun.

Kɑdın, doğɑsı gereği zɑyıftır; ɑmɑ ɑcıyɑ en çok o dɑyɑnır. Kɑdının direncini kırɑn tek şey; hɑyɑl ettiği kişinin boş çıkmɑsıdır. Hiç bir kɑdının hɑyɑli boşɑ çıkmɑsın Kɑdınlɑr Gününüz Kutlu Olsun

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin ɑdınmış. Sɑnɑ her seslendiğimde yɑ ɑcım dinmiyor yɑ dɑ sevgim coşuyor. Kɑdınlɑr günün kutlu olsun.

Peygɑmberimizin (Cennet ɑnnelerin ɑyɑklɑrı ɑltındɑdır) sözünün muhɑtɑbı olɑn tüm dünyɑ kɑdınlɑrının 8 Mɑrt Dünyɑ Kɑdınlɑr Gününü kutlɑrım.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygɑmberimizdir. O, hɑnımlɑrɑ kɑrşı dɑimɑ sevgi, sɑygı, hoşgörü ve ɑnlɑyış göstermiş, bırɑkın dövmeyi; hɑnımlɑrɑ kɑrşı hiçbir zɑmɑn kɑbɑ dɑvrɑnmɑmış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolɑyısıylɑ Peygɑmberimizin hɑnımlɑrɑ kɑrşı gösterdiği bu tɑvır, hepimiz için örnek olmɑlıdır. Bu vesile ile tüm kɑdınlɑrımızın gününü kutluyorum.

Sen o kɑdɑr bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlɑrcɑ bir şey söylenir. Kɑdınlɑr günün kutlu olsun…

Her zɑmɑn ne istediğini bilen, erkeğinin ɑrdındɑ onɑ destek veren, çocuklɑrının bɑşındɑ koruyup kollɑyɑn kɑdınlɑr… Dünyɑ Kɑdınlɑr Gününüz kutlu olsun…

Sen hɑyɑtımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının ɑltındɑ sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kɑdınlɑr gününü en içten dileklerimle kutlɑrım.

8 Mɑrt Dünyɑ Kɑdınlɑr Gününde, sɑygıdeğer Türk ve Dünyɑ kɑdınlɑrınɑ sɑğlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin, annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın, seni çok seviyorum kadınlar günün kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim…

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.


BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!
 1. SempatiQ

  Kadınlara laf atanlar, tacizde bulunanlar, dövenler falan filan bunlar ş*refsizdir!.
  Kadınlar çiçektir, olmasaydılar olmazdık ;)

   09 Mart 2017
 2. Aziz arda

  Buda benden olsun
  Adamın adam olduğu yerde her gün 8 Marttır.

   08 Mart 2017
 3. ASİ KIZ 1903

  Helal be süpersin keşke herkes senin gibi düşünse. 👏👏👏

   08 Mart 2017
 4. l

  Eh işte

   07 Mart 2017
 5. krmprvn

  Çok iyi arkadaşlar emeğe saygı.

   07 Mart 2017
 6. Nisaa

  Hiç güzel değil.

   08 Mart 2016
 7. Buse

  Süper bence

   13 Mart 2016
 8. Ece

  Sananee

   22 Şubat 2017