Spor Sözleri

Spor Sözleri
42 yorum

Bu sayfamızda Spor Sözleri, Sporla ilgili sözler, Spor Hakkında Sözler yer almaktadır.

Spor hayata tutunmanın bir dalıdır.

Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.

Sporsuz bir millet gerilemeye mahkûmdur.

Spora eğitimli bir devlet asla yorulmaz.

Spor bir insanın her durumda farklı olmasını sağlar.

Spor bir insanın her durumda farklı olmasını sağlar.

Mucize yaratamam ama hep deniyorum. Zlatan İbrahimovic

Rakibiniz kim olursa olsun maç 0-0 başlar. Kobe Bryant

Hayalgücü olmayan insanın kanatları olmaz. Muhammed Ali

Eğer bir vücudunuz varsa, siz bir atletsiniz. Phil Knight

Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz. Alex de Souza

Şampiyonlar doğruyu yapana kadar oynarlar. Billie Jean King

Bir milletin sporda gösterdiği azim onun geleceğini yükseltir.

Spor bir milletin gençlerinin o ülkeyi ayakta tutmasını sağlar.

Acı geçicidir. Vazgeçmek ise sonsuze dek sürer. Lance Armstrong

İnsan ruhunun en iyi resmi insan vücududur. Ludwig Wittgenstein

Spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir. Peyami Safa

Her insan spor yapmalı erken yaşta yoksa sonu ya toprak ya yatak olur

İnanın bana, mücadele olmadan ödül o kadar da iyi değil. Wilma Rudolph

Şansınız size karşı olsa da, her zaman gayret sarf edin. Arnold Palmer

Emeğin vücudu güçlendirmesi gibi, zorluklar da zihni güçlendirir. Seneca

Spor ve eğitime ağırlık veren bir devlet ileriye doğru adım adım ilerler.

Hedeflerinizi yüksek tutun ve oraya varana kadar hiç durmayın. Bo Jackson

Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda oIduğunuz tek yer orasıdır. Jim Rohn

Sabahları beynim ne yaptığımı çözene dek egzersiz yapmalıyımdır. Marsha Doble

Spor, bir milletin gençlerinin onu ayakta tutmasını sağlar. Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister.

Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.

Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.

Her çeşit spor faaliyetlerini, Türk gençliğinin millî Spor Sözleri terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır.

Hiç bir şeye sınır koymamalısınız. Ne kadar hayal ederseniz, o kadar ileriye gidebilirsiniz. Michael Phelps

“YaşIandığımız için egzersiz yapmayı bırakmıyoruz, egzersiz yapmadığımız için yaşIanıyoruz.” Dr Kenneth Copper

Sporun olmadığı bir millet sağlam kafaya sahip olmadığından dolayı gerileyecektir. Spor zihnin anahtarı olmaktadır.

Türk çocuklarına sporun bugünkü tekniğini öğretmek ve bunlardan bir kısmını bazı törenlerde ve bayramlarda dekor olarak koymak gerekir.

Sağlıklı olmak için daima spor yapılmalıdır, mal mülk bir yere kadar sağlık satın alınamayacağından dolayı sporun yapılması gereklidir.

Her bir bireye ne fazla ne eksik, fakat doğru miktarda gıda ve egzersiz sunabilseydik, sağlığın en emin yolunu bulmuş olurduk. Hipokrat

Halkının futbol ile yiyecek ve içecekten başka hiçbir şeyi ciddiye almadığı bir ülkede, Başbakan olmaktansa, köpek olmayı bile yeğlerim. Bernard Shaw

Akıl ve doğru düşüncenin sağlam yani sporcularda bulunacağını dile getirmiştir. Sporcu olan işlerini daha kolay şekilde yaparak giderebilir.

Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve kutsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

Hareket eksikliği her insanda iyi kondisyonu yok eder. Hareket ve metodolojik https://www.neguzelsozler.com fiziksel egzersiz ise onu korur ve sürdürülebilmesini sağlar. Eflatun

Fitness yalnızca sağlıklı bir vücudun en önemli anahtarı değildir. O aynı zamanda dinamik ve yaratıcı entelektüel aktivitenin de temelidir. John F. Kennedy

Ben bir dövüşçüyüm. Göze göz karşılığa inanırım. Öteki yanağımı çevirmem. Karşılık vermeyen adama saygı duymam. Köpeğimi öldürürsen, kedini saklasan iyi edersin.

Muvaffak olmak için her türlü yardımdan ziyade bütün milletçe sporun mahiyeti, kıymeti anlaşılmak ve ona kalbten sevgi göstermek, onu vatanî vazife sayma lâzımdır.

Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir.

Bir toplum yalnız spor ile rengini ve kuvvetini değiştiremez Orada hâkim olan sıhhî, sosyal, medenî birçok gerek ve şartların teminine yönelen teşebbüs ve tedbirlerin uygulanması lâzımdır.

Öğleden sonralarını egzersiz ve dinlenmeye ayırın, bu okumak kadar gereklidir. Bunun daha gerekli olduğunu söylemeyi de tercih ederim, çünkü sağlık bilgiden daha kıymetlidir. Thomas Jefferson

Spor yapan Türk genci sağlıklı yaşama sahip olarak geleceğine sıkı tutunacaktır. İmkânları bularak onların peşinden gideceklerdir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünde açıkladığı gibidir.

En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirme kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz.

Sporcu çevik olacak yaşadığı durumlara göre tepki verip fit olmalıdır. Namuslusunu severim derken şerefli, sözünün eri ve saygı değer insan olmalıdır. Bunları bir araya getirerek önemli yerlere gelebiliriz.

Hayallerinizi canlı tutun. İnanç, kendinize güvenme, vizyon, sıkı çalışma, zim ve kendinize adama olduğunda her şeyi başarabileceğinizi bilin. İnananlar için her şeyin mümkün olduğunu unutmayın. Gail Devers

Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. Çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.

Pek az insan nasıl yürüyüş yapılacağını biliyor. Gerekenler dayanıklılık, sade kıyafetler, eski ayakkabılar, doğaya bakmasını bilen gözler, iyi mizaç, engin merak, iyi hitabet, iyi sükut ve hepsi bu. Emerson

Türk milleti anadan doğma sportmendir Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerlerinde güreşirlerken görürsünüz Ata en çok ve en iyi binen yalnız Türk erkekler değildir; Türk kadını da bu işi bilir.

Spor dünyası hayat oyununun klasik bir örneğidir, takdiri kimin aldığı önemli olmadığında pek çok şey başarılabilir. Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan, bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır. Jack Whittaker

Müspet ilimlerin temeline dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan bahtiyar, kuvvetli bir nesil yetiştirmek siyasetimizin açık gayesidir.

Bir insan hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir. Fakat, yalnız onunla övünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkumdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır.

Kariyerim boyunca 9000’den fazla başarısız atış yaptım, 300’den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı! Michael Jordan

Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında etkili olamıyorsa, insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekâmül ederse etsin, bedeni inkişafı noksan ve yetersiz olursa, o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz.

Muhterem Gençler, Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır: Galip gelmek ve mağlup olmak. Size Türk gençliğine tevdi ettiğimiz vicdan emaneti, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız.

Bazen Michael Jordan o kadar güzel oynardı ki onu savunmaya çalışmak yerine potayı güzel gören bi yerden Jordan’ın yapacağı şeyi izlemeyi seçiyordum, çünkü ertesi gün herkes o hareketten bahsederken tam anlamıyla görememiş olmak beni çıldırtıyordu.

Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.

Spor birçok yönden hayatına benzer, diğerleri kadar iyi ya da diğerlerinden daha iyi olmak isterseniz, onlar kadar zinde olmalısınız. Zinde ve yetenekli olduğunuz zaman, iyi oyuncu ile çok iyi oyuncu arasındaki farkı belirleyen ise kararlılıktır. Anthony J. F. Oneilly

“Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” Mustafa Kemal Atatürk

Dünyada yenilmez kimse, yenilmeyen takım, yenilmeyen ordu, yenilmeyen kumandan yoktur. Yenilgilerden sonra üzülmek de tabiidir. Ancak bu üzüntü insanın maneviyatını yok edecek, onu çökertecek seviyeye varmamalıdır. Yenilen, toparlanarak kendini yeneni yenmek için olanca gücü ile, azimle daha çok çalışmalıdır.

@Berfin 3 yıl önce

Spor tek aşkım, sporu bırakmak bana göre aptallıktır...

@Ethem Tunçbilek 4 yıl önce

Sen ne kadar iyi futbol oynarsan oyna ben düdüğü çaldığım an maç biter!

@meryem 5 yıl önce

Bence spor çok önemli spora devam.

@Nigar Ibra 7 yıl önce

Beşiktaşlılar burda mı?

@Judoka 7 yıl önce

Judo aşktır gerisi yalan.

@Berk 7 yıl önce

Hayaller zaman ister, futbol ise yürek.⚽

@Humi.mor9 inst 7 yıl önce

Şimdi aşk bir kaybettiğin deplasman dönüşü gözyaşını sildiğin atkıda saklı ŞAMPİYON OĞUZHANSPOR.

@Nur 7 yıl önce

Çok az ve berbat.

@Ömer Alperen 7 yıl önce

Futbol öyle bir şey dır ki, ilk yarı koruduğun kaleye, ikinci yarı gol atmaya çalışıyorsun...

@Kellnncei 8 yıl önce

Uffff ne sözler yaaaa

@371994479858573 8 yıl önce

Ne zaman kaybetsem kazananı tebrik ederim, çünkü kazandıysa bizden daha iyi şeyler yapmıştır. Alex De Souza ?

@!Mert! 4 yıl önce

Betül seni tebrik ederim :)

@371994479858573 8 yıl önce

Basketbol? #TekAşk #TekHayal ??
Fenerbahçe altyapı oyun kurucu level atlamak için uğraşıyoruz.???

@Mecaz Adam 8 yıl önce

İstemek yetmez, YAPMALISIN.. KİCKBOX ✌?

@Sudenur Özdemir 8 yıl önce

Aynen öyle KİCKBOX
Sizde mi kickbox'la uğraşıyorsunuz.

@Serdarımm.. 8 yıl önce

Fenerbahçeli olanlar burayı tıklasın.


Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız