Bob Hope Sözleri

Bob Hope Hayatı
1 yorum

Sayfamızda Bob Hope Sözleri ve Bob Hope Hayatı yer almaktadır. 

BOB HOPE SÖZLERİ

Mumlar pastadan pahalı olunca, yaşlandığını anlarsın.

Hayatı boyunca kucaklamayan bir kişi zamanla katılaşır.

Uzaktan öpücük üfleyenler, umutsuz tembellerdir.

Bankalar, paraya ihtiyacınız olmadığını kanıtladığınızda size borç veren kurumlardır.

Hayır işlerimi bütün dinlerde yapmaya özen gösteriyorum; teknik bir Bob Hope Sözleri mesele yüzünden öteki dünyamı tehlikeye atmak istemem!

BOB HOPE HAYATI

Bob Hope (29 Mayıs 1903 – 27 Temmuz 2003), Leslie Townes Hope adıyla İngiltere’de doğan Amerikalı komedyen. Vodvillerde, Broadway tiyatrosu’nda, radyo ve televizyonda, filmlerde ve Amerikan Ordusu için yapılan turnelerde rol almıştır. Güçlü mizah duygusu ve uzun kariyeriyle bilinir. Kendisi birçok kez Oscar Ödül Töreni’ni sunmuştur.

Bob Hope, 29 Mayıs 1903’te Londra, İngiltere’de doğdu. 1907 yılında, Hope ailesi https://www.neguzelsozler.com Birleşik Devletler’e göçtü ve 17 yaşındayken Bob Hope ABD vatandaşı oldu.

Hope oyuncu olmadan önce, profesyonel boksör oldu. O zamanlar “Packey East” olarak nam saldı. Yıllar sonra, bazı müzikallerde oynarken popüler oldu. Ayrıca bazı televizyon ve radyo gösterilerinin bölümlerinde de rol aldı. Aynı zamanda, Bob Hope bir komedyen oldu. Hope, Birleşik Devletler Silahlı Kuvvetleri’nde, 1941 ve 1991 yılları arasında, çatışmaların olduğu dönemler boyunca gösteriler yaptı. Bu gösteriler Hope’u adı herkesçe bilinen ve Amerikalıların pek çoğu tarafından sevilen biri yaptı.

Bob Hope, 1939 yılında Dolores DeFina ile evlendi. Çiftin dört çocuğu oldu: Laura, Anthony, Linda ve Kelley.

Bob Hope 1500’den fazla ödülle onurlandırıldı. Bu ödüllerin arasında 1941, 1945, 1953, 1960 ve 1966 yıllarına ait beş özel Oscar da vardır. 1940 ve 1978 yılları arasında Akademi Ödülleri’ni de on yedi kez sundu.

Bob Hope 27 Temmuz 2003’te, 100. doğum gününden kısa bir süre sonra zatürreden öldü.

Benzer Konular
@berkay mutlu 9 yıl önce

Her sesız duran erkeği ezik sanma.patlayınca pimi çekilmiş el bombası gibidir .. ayık ol güzelım

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız