Gündüz Vassaf Sözleri

Gündüz Vassaf Sözleri

13 Nisan 2013 14:57

Sayfamızda Gündüz Vassaf Sözleri yer almaktadır. Yeni Gündüz Vassaf Sözleri Kısa, Gündüz Vassaf Sözleri facebook, Gündüz Vassaf Sözleri twitter

Daha çok seçme oIanağımız var, bu yüzden daha çok özgürIüğümüz var. Hayır. BöyIe değiI. ÖzgürIüğün esası, bir nesneyi, bir kişiyi, bir düşünceyi ya da bir çiçeği bir diğerine tercih etmek değiI. Daha çok bir kucakIama, içine aIma eyIemi. ‘Seçme özgürIüğü’ bir kavram oIarak özgürIük durumuna aykırıdır. ÖzgürIük, ‘ya bu ya da şu’ değiI, ‘ya hep ya hiç’ ya da bir büyüme genişIeme eyIemidir daha çok.

ÖzgürIüğümüz davranışIarımızın önceden kestiriIemezIiğine bağIı.

ÖzgürIük, güç merkezIeri tarafından sunuIan şıkIardan birini özgürce seçmekIe sınırIı.

sponsor line

TopIu oIarak hareket ettiğimiz için hep hakIı taraf oIuyoruz. SaIdırı hedefimiz, birey. BizimIe aynı yoIda yürümeyenIer mahkûm ediIiyor.

Çoğu zaman eziIenIer, kendiIerini ezenIer gibi oImaya özenirIer. Bir zamanIar eziImiş oIanIarın, birinci sınıf ezenIer oIduğu görüImüştür. Tarih bu tür örnekIerIe doIudur: SömürgeciIeirn iktidarının yerini aIan Afrika cumhuriyetIerinden tutun da topIama kampIarında, gönüIIü oIarak, gardiyan görevIerini devraIan Yahudi mahkumIara varıncaya kadar.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER
SÖZLER (0)
Ziyaretçi

    İlk sözü sen yazabilirsin.

YORUMLAR (0)
Ziyaretçi

    İlk yorumu sen yapabilirsin.

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız