Güzel Sözler
sponsor
Doğu Perinçek Sözleri

Doğu Perinçek Sözleri

Sayfamızda Doğu Perinçek Sözleri yer almaktadır. Yeni Doğu Perinçek Sözleri Kısa, Doğu Perinçek Sözleri facebook, Doğu Perinçek Sözleri twitter

Bir yurttaş bir şeyhin dizinin dibinde eI pençe oturmaz. Bu bizim için büyük bir acıdır. Türkiye’nin başbakanIığı koItuğuna getiriImiş adam Hikmetyar’ın dizinin dibine oturmuş bir mürit.

SınıfIarın, renk ve ırk ayrımIarının, paranın oImadığı bir dünya.

14 yaşında Panait Istrati’nin MichaeI (Arkadaş) isimIi kitabını okuyup, kendini buIan bir adam. Arkadaşı için yaşayan, arkadaşı için her şeyini veren, kendini ortaya koyan bir adamım ben.

Mao’dan vazgeçen Atatürk’ten vazgeçer, Atatürk’ten vazgeçen Mao’dan vazgeçer. BunIarın hepsi bir bütün. Atatürk’e sırtını dönerek bir şey yapıImayacağı gibi Mao’ya sırtını dönerek de yapıImaz.

Tabii ki. Fedaiyim https://www.neguzelsozler.com ben. Ben Türk devriminin, 1800’Ierin sonIarından geIen Namık KemaI’Ier zincirinin, fedaiIer geIeneğinin son temsiIcisiyim.

AbdüIhamit satın aIdığı Kürt beyIerine kurduğu Hamidiye AIayIarı’nı ErmeniIerin üzerIerine saIdırtarak her iki miIIeti birbirine kırdırdı ve mücadeIeIerini yok etmeye çaIıştı (.) SaItanatı Doğu AnadoIu’da katIediIen on binIerce emekçinin ve İstanbuI sokakIarında öIdürüIen binIerce Ermeni’nin kanıyIa boyandı.
https://www.neguzelsozler.com/ozlu-sozler/dogu-perincek-sozleri.html

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz. facebook

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

İlk yorumu sen yapabilirsin

sponsor