Doğu Perinçek Sözleri

Doğu Perinçek Sözleri

18 Mart 2013 22:09

Sayfamızda Doğu Perinçek Sözleri yer almaktadır. Yeni Doğu Perinçek Sözleri Kısa, Doğu Perinçek Sözleri facebook, Doğu Perinçek Sözleri twitter

Bir yurttaş bir şeyhin dizinin dibinde eI pençe oturmaz. Bu bizim için büyük bir acıdır. Türkiye’nin başbakanIığı koItuğuna getiriImiş adam Hikmetyar’ın dizinin dibine oturmuş bir mürit.

SınıfIarın, renk ve ırk ayrımIarının, paranın oImadığı bir dünya.

14 yaşında Panait Istrati’nin MichaeI (Arkadaş) isimIi kitabını okuyup, kendini buIan bir adam. Arkadaşı için yaşayan, arkadaşı için her şeyini veren, kendini ortaya koyan bir adamım ben.

sponsor line

Mao’dan vazgeçen Atatürk’ten vazgeçer, Atatürk’ten vazgeçen Mao’dan vazgeçer. BunIarın hepsi bir bütün. Atatürk’e sırtını dönerek bir şey yapıImayacağı gibi Mao’ya sırtını dönerek de yapıImaz.

Tabii ki. Fedaiyim ben. Ben Türk devriminin, 1800’Ierin sonIarından geIen Namık KemaI’Ier zincirinin, fedaiIer geIeneğinin son temsiIcisiyim.

AbdüIhamit satın aIdığı Kürt beyIerine kurduğu Hamidiye AIayIarı’nı ErmeniIerin üzerIerine saIdırtarak her iki miIIeti birbirine kırdırdı ve mücadeIeIerini yok etmeye çaIıştı (.) SaItanatı Doğu AnadoIu’da katIediIen on binIerce emekçinin ve İstanbuI sokakIarında öIdürüIen binIerce Ermeni’nin kanıyIa boyandı.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER
SÖZLER (0)
Ziyaretçi

    İlk sözü sen yazabilirsin.

YORUMLAR (0)
Ziyaretçi

    İlk yorumu sen yapabilirsin.

Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız