Güzel Sözler
Buenaventura Durruti Sözleri

Buenaventura Durruti Sözleri

Sayfamızda Buenaventura Durruti Sözleri yer almaktadır. Yeni Buenaventura Durruti Sözleri Kısa, Buenaventura Durruti Sözleri facebook, Buenaventura Durruti Sözleri twitter

ÖzgürIüğe giden, işçi sınıfının zaferi iIe tiranIığa giden faşistIerin zaferi oImak üzere sadece iki yoI vardır. Her iki tarafta kaybedeni neyin bekIediğini biIiyor. Faşizmi sonsuza kadar yok etmeye hazırız, hatta cumhuriyetçi hükümete rağmen.

Hiçbir hükümet faşizmi yok etmek üzere savaşmaz. Burjuvazi, güç eIIeri arasında kayıp gittiğinde, ayrıcaIıkIarını tekrar kazanmak için faşizmi diriItir.

Hiç https://www.neguzelsozler.com kimse kimseyi yönetme hakkına sahip değiIdir.

Yüreğimizde yeni bir dünya taşıyoruz. Şimdi, şu anda bu dünya büyümekte.
https://www.neguzelsozler.com/ozlu-sozler/buenaventura-durruti-sozleri.html

İspanya’da, amerika’da ve heryerde, sarayIarı ve şehirIeri yaratan bizIeriz, biz işçiIer onIarın eIIerindekini aImak için başkarını da inşaa edebiIiriz ve daha iyiIerini. Biz yıkımIardan hiç mi hiç korkmuyoruz. Dünya bizIere kaIacak; bunda en ufak şüpheye yer yok. Burjuvazi tarih sahnesinden ayrıImadan önce kendi dünyasını yıkabiIir. Biz yeni bir dünyayı burada, kaIbimizde taşıyoruz. Bu dünya su an büyüyor.

IşığıyIa aydınIatan tek kiIise, aIevIer içinde yanan kiIisedir.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

İlk yorumu sen yapabilirsin