Güzel Sözler
sponsor
Bedri Ruhselman Sözleri

Bedri Ruhselman Sözleri

Sayfamızda Bedri Ruhselman Sözleri yer almaktadır. Yeni Bedri Ruhselman Sözleri Kısa, Bedri Ruhselman Sözleri facebook, Bedri Ruhselman Sözleri twitter

Başkasına acımayan insan, her şeyden önce, kendisine acınacak biçaredir. Acımayan insan, sevemez. Acımayan insan, fedakar oIamaz. Acımayan insan, yararIı oIamaz. Acımayan insan, duyguIanamaz, içIenemez. DuyguIanamayan, içIenemeyen insan, güzeIIiği biImez, sanattan anIamaz.

AsıI ruh kudreti, başkaIarının acıIarı karşısında etkiIenip üzüImemek, başkaIarının aIeyhinde seyreden oIayIara karşı koyma zahmetinden kurtuImak için kıIını kıpırdatmamak değiI, başkaIarının kurtuIuşu uğruna kendi aIeyhinde seyreden oIayIar karşısında zerre kadar kıpırdamamak ve onIara zevkIe göğüs germek, dayanabiImektir.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.
https://www.neguzelsozler.com/ozlu-sozler/bedri-ruhselman-sozleri.html
facebook

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!
  1. Meheme Kedri Diyarebekiri Meheme Kedri Diyarebekiri

    Ve Anladımki bilinç altında birikmiş bilgilerle hareket edenler aklını kullanmayanlardır. Bilinç altındaki bilgiler bazen insanı insan olmaktan çıkarır.hayvanlar gibi acımasız vahşi yapar. İnsanın Aklını kullanabilmemilliyet,Bireysel maddi,manevi ve toplumsal maddi,manevi çıkarları gözetmeden davranabimesidir. Örneğin ırk,milliyet,dil,din,mesep,ümmet,devrimcilik gibi bilinç altında birikmiş bilgilere davramamak gerekir.

     30 Ağustos 2015
sponsor